Piłkarze Zagłębia pokazali na co ich stać. W niedzielnym meczu 14. kolejki Nice 1 Ligi pokonali wysoko Stomil Olsztyn 5:1.

Zagłębie Sosnowiec drugi raz z rzędu zainkasowało komplet punktów. Tym razem podopieczni Dariusza Dudka pokonali Stomil Olsztyn 5:1, mimo że po pierwszej połowie to goście prowadzili 1:0.

Sosnowiczanie przespali pierwszą połowę. Goście z Olsztyn już w pierwszej minucie spotkania, po dośrodkowaniu Piotra Głowackiego i strzale Wiktora Biedrzyckiego objęli prowadzenie.

Zagłębiacy przez ponad godzinę nie potrafili odpowiedzieć bramką. Udało się dopiero Szymonowi Lewickiemu w 63. minucie. W kolejnych minutach miejscowi zdominowali rywala i rozstrzelali się na dobre. W 69. minucie objęci prowadzenie po golu Adama Banasika. W 76. minucie na 3:1 podwyższył niezawodny Szymon Lewicki, a w 81. minucie na 4:1 strzelił Patryk Mularczyk. Końcowy wynik spotkania ustanowił Vamara Sanogo.

Więcej szczegółów wkrótce.

Zagłębie Sosnowiec – Stomil Olsztyn 5:1 (0:1)

Bramki: 0:1 – Wiktor Biedrzycki (1.), 1:1 – Szymon Lewicki (63.), 2:1 – Adam Banasiak (69.), 3:1 – Szymon Lewicki (76.), 4:1 – Patryk Mularczyk (82.), 5:1 – Vamara Sanogo (92.)

Zagłębie: Kudła – Sulewski, Jędrych, Cichocki, Mozler (46. Udovicić) – Nawotka, Nowak Ż, Banasiak Ż (80. Mularczyk), Łuczak (46. Sanogo), Wrzesiński Ż – Lewicki.

Stomil: Leszczyński – Bucholc, Sołowiej, Baranowski, Gamakow (73. Dziemidowicz) – Głowacki Ż, Lech, Biedrzycki, Ramirez (73. Zahorski), Ziemann – Siemaszko.

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) – Andrzej Zbytniewski, Radosław Wąsik.