Działacze Czarnych Sosnowiec ogłosili oficjalnie pierwsze wzmocnienie tej zimy. Nową zawodniczką czwartego, po rundzie jesiennej zespołu Ekstraligi kobiet, została reprezentantka Białorusi Tatsiana Markushevska.

Tatsiana Markushevska występuje na pozycji ofensywnej pomocniczki i przekonała do siebie sztab szkoleniowy zagłębiowskiego klubu. Białorusinka trenowała w Sosnowcu już od kilku tygodni i wystąpiła w kilku sparingach. Zdobyła nawet bramkę w wygranym 1:0 meczu z AZS Wrocław.

25-letnia Białorusinka niemal przez całą swoją seniorską karierę występowała w FK Zorka-BDU Mińsk. Przez 9 lat w barwach tego klubu odnotowała 169 występów, strzelając 61 goli. W zakończonym sezonie (system wiosna-jesień) pomocniczka trafiła do siatki pięciokrotnie w 19 występach, a jej drużyna wywalczyła wicemistrzostwo kraju. Tatsiana Markushevska ma także doświadczenie reprezentacyjne. W narodowych barwach wystąpiła w siedmiu spotkaniach.

Wcześniej sosnowiecki klub podpisał nowe kontrakty z Klaudią Tobiczek i Dominiką Misztal.

15-letnia Dominika Misztal jest wychowanką Czarnych Sosnowiec. Z klubem tym związała się 3,5-letnim kontraktem. Z kolei Klaudia Tobiczek, która do Zagłębianek dołączyła niedawno z Polonii Tychy podpisała umowę na 2,5 roku.

W sobotę, 15 lutego, podopieczne Sebastiana Stemplewskiego wracają do rywalizacji o stawkę. Sosnowiczanki w ramach pierwszego meczu ćwierćfinału Pucharu Polski podejmować będą pierwszoligową Tarnovię Tarnów. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kresowej 1. Początek o godz. 13.00.