Remont ulicy 3 Maja w Sosnowcu trwa i wkracza w kolejny etap. Tym razem na kierowców podróżujących remontowaną ulicą czeka mniej utrudnień.

Mniej utrudnień czeka na kierowców podróżujących remontowaną ulicą 3 Maja. Zniknęły m.in. zakazy skrętu w prawo z ul. Piłsudskiego w ul. 3 Maja oraz z ul. 3 Maja w ul. Mościckiego (kierunek od centrum miasta). Dostępny jest już przejazd pod wiaduktem w ciągu ul. Narutowicza.

Jedynym nowym utrudnieniem jest brak możliwości zjazdu/wjazdu z ul. 3 Maja w ul. Zamkową oraz w ul. Narutowicza (kierunek od centrum Sosnowca).

Objazd dla jadących ul. 3 Maja (od Placu Stulecia): brak objazdów.

Objazd dla kierowców zjeżdżających z CWK („Ślimak”, ul. Orla): bez objazdów.

Objazd dla kierowców jadących ulicą Parkową:

  • kierunek Środula: Skręt w prawo w ulicę 3 Maja jest niedostępny. Aby pojechać w kierunku Środuli należy objechać wysepkę z przystankiem tramwajowym pod „ślimakiem”,
  • kierunek ul 3 Maja (dworzec PKP): bez objazdów,
  • kierunek ul. Mościckiego: bez objazdów.
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony CH Plaza/komendy policji). Kierunek 3 Maja (plac Stulecia): Brak objazdów.

Objazd dla jadących ul. Piłsudskiego (od strony starego Sosnowca). Kierunek 3 Maja (Plac Stulecia): U zbiegu 3 Maja i Piłsudskiego nadal obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu (rondo).

Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Objazd dla jadących ul 3 Maja (od dworca PKP): Przed skrzyżowaniem z ul Piłsudskiego jezdnia jest zwężona, ale wszystkie relacje są dostępne.

Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec
Remont 3 Maja – fot. UM Sosnowiec

Kierowcy zmiany zauważyć mogą także jadąc w stronę Zagórza, gdzie otwarto przejazd pod wiaduktem przy osiedlu Zamkowa. Na tym odcinku widać już zielony buspas, który powstaje przy okazji przebudowy ulicy. Dotychczas, kierowcy jadący w stronę Zagórza musieli wjechać na wiadukt przy ulicy Narutowicza, aby stamtąd ponownie włączyć się do ruchu na ulicy 3 Maja.

Warta 24 mln złotych przebudowa ulicy 3 Maja ma zakończyć się wiosną 2018 roku.