Basen miejski przy ulicy Sienkiewicza w Zawierciu przejdzie metamorfozę. Pierwsze efekty prac zobaczyć będzie można na początku wakacji.

Chociaż w okresie letnim basen miejski jest jednym z najchętniej uczęszczanych miejsc, to od wielu lat popadał w coraz większą ruinę. Jego stan, z roku na rok, jest coraz gorszy. Wkrótce ma się to zmienić. Ruszył pierwszy etap inwestycji, który sprawi, że obiekt przejdzie prawdziwą metamorfozę, której pierwsze efekty będzie można podziwiać wraz z początkiem wakacji.

– Basen całkowicie zmieni swoje oblicze. Dookoła basenu zostanie zbudowany drewniany podest z barierą ochronną. Wymienimy powierzchnię chodników na niemal całym terenie. Zamontujemy elementy małej architektury – nowe ławki, kosze oraz leżaki. Na basenie będą świecić nowe, ekologiczne lampy solarne. Zdemontowano starą trybunę, która zagrażała bezpieczeństwu użytkowników. Zamiast tego pojawi się trawnik i utwardzona powierzchnia. Zamontujemy też piaskownice dla dzieci. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszy etap zakończy się wraz z początkiem wakacji – wyjaśnia Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Inwestycję realizuje zakład BUD-REM Tomasz Skipirzepa z Zawiercia. Koszt najważniejszego etapu wynosi nieco ponad 272 tysiące złotych brutto.