Sosnowieccy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 22-letnich mężczyzn odpowiadających za szereg brutalnych kradzieży i rozbojów na kobietach, do których doszło na terenie miasta.

Sosnowieccy kryminalni prowadzili sprawy rozbojów dokonanych w ostatnim czasie. W trakcie czynności wyszło na jaw, że za brutalnymi napadami i kradzieżami dokonywanymi na terenie całego miasta mogą stać te same osoby. Jak ustalili śledczy, jeden z mężczyzn nie pochodzi z Sosnowca, a jedynie czasami tutaj przebywa.

Po tym jak ustalili jego dane kilka dni pracowali nad tym, by go wytropić. Ostatecznie zatrzymali go na jednej z ulic w centrum miasta. 22-latek na widok policjantów stał się bardzo agresywny, jednak został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Drugiego z mężczyzn również zatrzymano na ulicy.

Obaj sprawcy zostali doprowadzeni przed oblicze prokuratora. Usłyszeli łącznie pięć zarzutów dokonania kradzieży i rozbojów. Wobec jednego z nich sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Policjanci nie wykluczają, że w toku prowadzonego postępowania mężczyznom zostaną przedstawione kolejne zarzuty napaści na kobiety.