W środę, 13 maja zostały przekazane place zabaw wraz z niezbędną dokumentacją związaną z realizacją zadań z budżetu obywatelskiego w Siewierzu.

W ramach prac zagospodarowany zostanie teren w okolicach kompleksu sportowego w Brudzowicach oraz wykonana zostanie bezpieczna nawierzchnia na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu. Łączny koszt inwestycji wynosi ponad 321 tys. złotych.

Zakres prac dla zagospodarowania terenu przy kompleksie sportowym w Brudzowicach to przede wszystkim: demontaż istniejącego oraz wykonanie nowego ogrodzenia na placu zabaw, wymiana nawierzchni bezpiecznej na placu zabaw, konserwacja istniejącego wyposażenia placu zabaw, a także zamontowanie nowej piramidy linkowej.

– Wykonawca wykona również utwardzenie kostką brukową terenu przed boiskiem, montaż nowej tablicy ogłoszeń oraz montaż poręczy ochronnych od strony drogi. Teren wokół wykonywanych robót zostanie uporządkowany i obsiany trawą – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Siewierz. – W Siewierzu zakres robót polegać będzie na wykonaniu nawierzchni bezpiecznej na placu zabaw wraz z podbudową kruszywa oraz obsiew wokół wykonanych robót – dodają.

Utrzymanie dobrego stanu placu zabaw i urządzeń znajdujących się na nich zwiększa bezpieczeństwo dzieci korzystających z infrastruktury zabawowej. Ponadto, realizacja inwestycji poprzez podniesienie atrakcyjności powyższych obiektów przyczyni się do upowszechniania aktywnych form wypoczynku i rekreacji wśród mieszkańców.

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

   • Tak samo potrzebne jak wałem spod Zamku w Będzinie na Zieloną – tłumy rowerzystów! czego tu można nie rozumieć?
    Jeszcze tylko spod Trójkąta Białą Przemszą na Maczki a stamtąd Sosina, Bukowno i Sławków. I mamy ścieżki rower z sensem.
    No można by jeszcze Bobrkiem pociągnąć…

  • Widać że w Sosnowcu zaczynają się poważne problemy bo odchodzi komendant Policji kolega szkolny Chęcińskiego, bierze się kredyt 50 mln, nie pomogło 30 mln kredytu dla szpitala i prezes znajomy odchodzi. Z niepokojem czekamy na następne informacje bo w urzędzie nie będzie ani nagród ani premii, czy już nikt nad tym nie panuje jak wieść gminna niesie?

  • No Panie, ktoś odkrył kabel na terenie inwestycji i inwestycja stanęła. Żeby się nie okazało jak w Gliwicach że nikt nie chciał się do kabla przyznać, aż w końcu jak go kontrolnie wyłączyli to szanowny Tauron sobie przypomniał że to jego… Inwestycja na półtora roku wstrzymana była…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here