Aluron Virtu CMC Zawiercie w sezonie 2020/2021 PlusLigi poprowadzi Igor Kolaković. Czarnogórski szkoleniowiec z zagłębiowskim klubem podpisał dwuletni kontrakt.

Igor Kolaković podpisał dwuletni kontrakt z Aluronem Virtu CMC Zawiercie. Czarnogórski szkoleniowiec zastąpił na tym stanowisku Dominika Kwapisiewicza, który teraz będzie pełnił rolę asystenta. – Negocjacje nie trwały długo. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób funkcjonuje klub, jaka jest w nim rola prezesa i jak widzi on funkcję trenera w temacie rozwoju zespołu i klubu. Szybko doszliśmy do porozumienia i ustaliliśmy warunki – mówi nowy trener Jurajskich Rycerzy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Aluron Virtu CMC Zawiercie (@aluronvirtucmc)

Igor Kolaković to mistrz Europy i Azji

Igor Kolaković to były siatkarz, występujący na pozycji rozgrywającego. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę w roli trenera, najpierw ze swoim rodzimym klubem Budućnost Podgorica, a następnie z reprezentacją Serbii, którą w 2010 roku doprowadził do brązowego medalu mistrzostw świata, a sezon później do mistrzostwa Europy. Dwa lata później na tej samej imprezie zajęli trzecie miejsce.

Czarnogórzec prowadził również siatkarzy ACH Volley Lublany, AS Cannes, a wreszcie reprezentacji Iranu, z którą awansował na igrzyska olimpijskie w Tokio. Po przełożeniu ich na kolejny rok z powodu pandemii, jego kontrakt został rozwiązany.

– Igor Kolaković jest jednym z najbardziej utytułowanych trenerów reprezentacyjnych. Bardzo się cieszę, że, wracając na drogę pracy z klubami, postanowił dołączyć do nas, widząc perspektywy rozwoju i organizację, która nadal jest budowana i rozwijana, a nie jest gotowym, skostniałym klubem – powiedział Kryspin Baran, prezes klubu z Zawiercia.

Wyzwanie w PlusLidze

Jak przyznał Kolaković, początkowo nie miał dużej wiedzy o klubie z Zagłębia. – Szybko jednak rozpuściłem wici i dowiedziałem się, że to świetnie zorganizowany klub z ambitnym prezesem i najlepszymi kibicami w Polsce. To wszystko od razu ukierunkowało mnie na decyzję, tak jak i rozmowy z panem Kryspinem Baranem, który przedstawił wizję rozwoju małymi krokami, a nie na pstryknięcie palcami. To sprawiło, że podjąłem wyzwanie pracy w PlusLidze – mówi czarnogórski szkoleniowiec.

– PlusLiga to jedna z najsilniejszych lig na świecie, w końcu nieprzypadkowo Polska to aktualny mistrz świata. Hale są zawsze pełne kibiców, a to tworzy najlepszą atmosferę do grania w siatkówkę. Myślę, że każdy trener czy siatkarz chciałby kiedyś zagrać w PlusLidze – dodaje Igor Kolaković.

– Liczymy na wsparcie Igora Kolakovicia i na to, że pod jego ręką zarówno sztab, jak i zawodnicy staną się lepsi. W naszej decyzji nie bez znaczenia był fakt, że, poza niekwestionowaną wiedzą, doświadczeniem, zaangażowaniem i temperamentem, jest to szkoleniowiec ze świetną opinią wśród nie tylko środowiska, ale i siatkarzy, z którymi pracował – podkreśla sternik zawierciańskiego klubu.

Polska część sztabu zostaje

W sztabie szkoleniowym Aluronu Virtu CMC Zawiercie pozostaje Dominik Kwapisiewicz, który teraz będzie pełnił rolę asystenta Igora Kolakovicia. W klubie zostają także trener przygotowania fizycznego Jakub Gniado, który z reprezentacją Polski zdobył w 2018 roku mistrzostwo świata, a także statystyk Krzysztof Makaryk.

Przypomnijmy, że w poprzednim – przedwcześnie zakończonym sezonie PlusLigi – siatkarze z Zawiercia uplasowali się na dziesiątym miejscu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Sztab szkoleniowy Aluronu Virtu CMC Zawiercie bez zmian