Ratownicy WOPR, pracujący na co dzień w parku wodnym, podjęli współpracę z sanepidem w ramach której pomagają służbom sanitarno-epidemiologicznym w pracach administracyjnych.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łazach podjął współpracę z Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Zawierciu. Ratownicy z parku wodnego Jura wspierają stację w pracach administracyjnych, która polega głównie na przeprowadzaniu rozmów telefonicznych z osobami przebywającymi na kwarantannie lub w izolacji domowej. Współpraca została podjęta z inicjatywy burmistrza Łaz – Macieja Kaczyńskiego.

– W związku z sytuacją epidemiczną w kraju rząd podjął decyzję o zamknięciu basenów. W porozumieniu z Urzędem Miejskim w Łazach oraz po rozmowach z pracownikami szybko podjęliśmy decyzję, że ratownicy z Łaz mogą w inny sposób służyć pomocą. Czterech pracowników naszego parku zostało oddelegowanych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu, gdzie wykonują pomocnicze prace administracyjne – mówi Adrian Kała, dyrektor OSiR w Łazach.

Pracownicy parku wodnego Jura w Łazach przeszli szkolenie w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zawierciu, gdzie przez najbliższy czas będą wspierać pracowników sanepidu.