Nie na Stadionie Ludowym w Sosnowcu, a w Bełchatowie rozpocznie sezon w Lotto Ekstraklasie Raków Częstochowa.

Wydawało się, że beniaminek Lotto Ekstraklasy swoich rywali będzie podejmować na Stadionie Ludowym w Sosnowcu. Podpisano już nawet umowę z Zagłębiem i MOSiR-em. Klub z Częstochowy 24 maja otrzymał też licencję na rozgrywanie meczów na obiekcie przy ulicy Kresowej.

Nagła zmiana Rakowa

To już jednak nieaktualne. Raków w nowym sezonie swoje „domowe” mecze będzie rozgrywać na stadionie przy ul. Sportowej w Bełchatowie. – Nasze rozmowy z miastem Bełchatów i GKS-em trwały do ostatniej chwili. Umowa została podpisana tak naprawdę kilka godzin temu – poinformował w piątek wieczorem Wojciech Cygan, prezes Rakowa.

Skąd ta zmiana? – To bardziej kameralny i lepiej przystosowany do potrzeb Rakowa obiekt. Nie będę ukrywał, że wpływ na tę decyzję miały również niższe koszty wynajmu – tłumaczy sternik częstochowskiego klubu.

Raków za wynajem stadionu w Sosnowcu miał płacić 33 tysiące złotych brutto za mecz. Do tego dochodziły m.in. koszty organizacji spotkania i ochrony.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować przedstawicielom miasta Sosnowiec i władzom Zagłębia za udzielone nam wsparcie oraz chęć udostępnienia nam swojego stadionu – podkreśla prezes Cygan.

W Sosnowcu są rozczarowani

W Sosnowcu nie ukrywają żalu. Jak przekonują przedstawiciele klubu, zainwestowano już pewne środki w obiekt, żeby sprostać wymogom licencyjnym w najwyższej klasie rozgrywkowej. Raków zapewne będzie musiał zapłacić rekompensatę za wypowiedzenie umowy.

– Nie wiem, co spowodowało zmianę stanowiska działaczy Rakowa, bo sprawę przeprowadzili po cichu. Po podpisaniu umowy czekaliśmy na spotkania robocze i przygotowywaliśmy się do wspólnej pracy. Kontakt faktycznie w pewnym momencie był ograniczony, ale skoro złożyliśmy podpisy, podaliśmy sobie ręce, a wszystko odbyło się w życzliwej atmosferze i zrozumieniu wzajemnych interesów, nie było podstaw by myśleć, że „za plecami” coś się dziejepowiedział na łamach Sportu Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

Przypomnijmy, że Raków nie może grać na swoim stadionie, bo nie spełnia on norm licencyjnych. Obiekt przy Limanowskiego musi przejść gruntowną modernizację. Przetarg na wykonawcę nowego stadionu ma zostać ogłoszony w czerwcu. Działacze zakładają, że jeszcze przed zakończeniem prac drużyna będzie mogła zagrać w lidze u siebie.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowoczesny stadion. Podpisano umowę na jego budowę