Rafał Majka, kolarz Bora-Hansgrohe szybko dochodzi do siebie i wystartuje w sobotę w Tour de Pologne.

To już pewne – Rafał Majka wystartuje w 74. Tour de Pologne. Taką informację przekazał nam Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu.

Polski kolarz z Zegartowic ma bardzo miłe wspomnienia związane z naszym narodowym wyścigiem. W 2014 roku zwyciężył w 71. Tour de Pologne, jeszcze jako kolarz grupy Tinkoff-Saxo. Majka wygrał wówczas dwa górskie etapy – z metą w Strbskim Plesie i Bukowinie Tatrzańskiej. To wystarczyło do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, w której wyprzedził Hiszpana Iona Izagirre. Tym samym został pierwszym Polakiem, który wygrał wyścig zaliczany do elitarnego cyklu UCI World Tour.

W tym roku Rafał Majka był liderem grupy Bora-Hansgrohe podczas Tour de France. Jednak kraksa na jednym z początkowych etapów okazała się na tyle poważna, że Polak musiał zrezygnować z dalszej jazdy. Po krótkiej przerwie wrócił jednak do treningów i zdecydował, że wystartuje w tegorocznej edycji TdP.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wystartować w tegorocznym Tour de Pologne. To wyścig bliski memu sercu – wygrałem tu w 2014 roku i od tamtego czasu nie miałem okazji wystartować. Po wycofaniu się z Tour de France wróciłem już do treningów. Obecnie trenuję na pełnych obrotach, czuję się silny, ale do Tour de Pologne podchodzę bardzo spokojnie – powiedział Rafał Majka. – Cieszę się, że trasa wyścigu jest jeszcze cięższa niż trzy lata temu, kiedy zwyciężyłem. Na pewno będę walczył na trudnych, górskich etapach. Liczę na wsparcie polskich kibiców, a ja na pewno dam z siebie wszystko – dodał.

Na starcie zabraknie za to Michała Kwiatkowskiego oraz Macieja Bodnara. Obaj spotkają się jednak z kibicami, bowiem pojawią się podczas wyścigu w roli gości.

Będą emocje

Tour de Pologne - fot. mat. pras.
Tour de Pologne – fot. mat. pras.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Krakowie, a zakończy 4 sierpnia Bukowinie Tatrzańskiej. W ciągu siedmiu dni kolarze pokonają 1132 kilometry.

– Zrobiliśmy wszystko, żeby tegoroczny Tour de Pologne był dynamiczny i ciekawy. Chodzi o to, by kolarze przyjechali tu rywalizować i walczyć, a nie tylko przejechać trasę – zapewnia Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Na starcie 74. Tour de Pologne pojawią się w sumie 22 drużyny. Osiemnaście najlepszych zawodowych ekip świata należących do grona UCI World Teams oraz cztery drużyny z dzikimi kartami. Wśród nich znajdzie się Reprezentacja Polski oraz CCC Sprandi Polkowice. W tym roku każdy zespół będzie się składał z siedmiu kolarzy, a nie jak to było w latach ubiegłych z ośmiu. Dzięki temu w peletonie ma być bezpieczniej, a sam wyścig stanie się bardziej emocjonujący.

Tygodnik Twoje Zagłębie jest jednym z regionalnych patronów medialnych 74. Tour de Pologne.

Etapy 74. Tour de Pologne:

  • 1. etap (29 lipca 2017): Kraków – Kraków (137 km)
  • 2. etap (30 lipca 2017): Tarnowskie Góry – Katowice (142 km)
  • 3. etap (31 lipca 2017): Jaworzno – Szczyrk (161 km)
  • 4 etap (1 sierpnia 2017): Zawiercie – Zabrze (238 km)
  • 5. etap (2 sierpnia 2017): Olimp Nagawczyna – Rzeszów (130 km)
  • 6. etap (3 sierpnia 2017): Wieliczka – Zakopane (189 km)
  • 7. etap (4 sierpnia 2017): Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska (132 km)

Jak oceniasz ruchy kadrowe w Zagłębiu Sosnowiec?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...