Radny Łukasz Litewka napisał list otwarty do prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. W mocnych słowach ocenił powstanie buspasa w mieście. – Podjął pan najgorszą ze swoich decyzji – napisał.

Kierowcy przejeżdżający przez sosnowiecką dzielnicę Zagórze muszą zjeżdżać z prawego pasa. Od 1 lipca wzdłuż ulicy Braci Mieroszewskich i 11 Listopada działa już buspas. Jego wprowadzenie w tym miejscu wywołało spore kontrowersje wśród mieszkańców Sosnowca.

Decyzja władz miasta nie spodobała się też radnemu Lewicy Łukaszowi Litewce, który napisał w tej sprawie do prezydenta otwarty list. – „Bądźmy dumni z Sosnowca” – to Pana hasło. Mam wrażenie, że przekuł Pan je z zwykłego sloganu w coś bardziej namacalnego. Może i żarty o Sosnowcu dalej krążą w sieci, ale już chyba nikogo nie bawią. Czemu? Bo u nas zaczęło być fajnie, przyjemnie – to w dużej mierze zasługa Pana. Jakoś tak wyszło, że czasami się nie dogadywaliśmy, mimo tego jestem pewien, że razem chcemy dobra Sosnowca. I może nie zawsze było nam po drodze, to chciałbym byśmy się na tej drodze wreszcie spotkali – a dokładniej na Braci Mieroszewskich – pisze radny Lewicy Łukasz Litewka.

– To właśnie tutaj kilka tygodni temu podjął Pan najgorszą ze swoich decyzji. Niestety nie jest to problem, który można zatuszować, nowy plac zabaw gdzieś obok nie sprawi, że zapomnimy o tym. To BUSPAS, decyzja która dotknęła ogromnej ilości mieszkańców. Jako Zagórzanin bardzo dobrze znam ten odcinek, zdaje sobie sprawę, że dochodziło tu do wypadków z udziałem pieszych (wysokość Totolotka) – zróbmy tam światła na żądanie! Prosimy o to od kilku lat. Buspas działa raptem dwa dni, a doszło do dwóch kolizji i jedna osoba trafiła do szpitala. Czy można wprost osądzać, że to przez buspas? Nie, ale to chyba jasne, że coś tu jest nie tak. Zrobiliście z Braci Mieroszewskich slalom, gdzie bardzo łatwo o wypadek. Mówicie, że wakacje to dobry czas na test – ja w takim razie pytam co będzie we wrześniu? – czytamy w liście.

Radny zwrócił też uwagę na petycję mieszkańców, pod którą podpisało się już prawie 2200 mieszkańców. – Czy tak ma wyglądać miasto w którym mieszkańcy decydują o jego losach? Czy nie widzicie setki komentarzy, gdzie mieszkańcy jasno wyrażają swoje „NIE” dla tego pomysłu? Czy nie dostrzegacie tego, że zakorkowaliście najważniejszą ulicę w Zagórzu i całym Sosnowcu? – pyta prezydenta Chęcińskiego.

Czasami warto przyznać się do błędu, bo to po prostu ludzkie. „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi.” Proszę posłuchać mieszkańców i przeanalizować jeszcze raz kontrowersyjny BUSPAS w Zagórzu, zanim komuś stanie się krzywda. Proszę mi zaufać, że po zmianie decyzji dalej będzie Pan świetnym włodarzem miasta, o ile nie jeszcze lepszym – kończy radny Łukasz Litewka.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Uwaga kierowcy! Od 1 lipca działa nowy buspas w Sosnowcu