Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni uchwalili budżet na 2017 rok. Prezydent Chęciński przedstawił też program „Sosnowiec 20.20”.

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu radni przyjęli budżet na 2017 rok. Uchwałę poparło 20 radnych, ośmiu wstrzymało się od głosu. „Za” byli radni z popierającego prezydenta Chęcińskiego porozumienia Wspólnie dla Sosnowca oraz część radnych niezrzeszonych i SLD. Rajcy z Sosnowca przyjęli również Wieloletnią Prognozę Finansową Miasta Sosnowca na lata 2017-2040.

W budżecie na przyszły rok, po stronie dochodów znalazło się ponad 833 mln zł, wydatki zaplanowano na 902 mln zł. Oznacza to, że deficyt budżetu miasta wynosi nieco ponad 61 mln zł.

Wcześniej prezydent Arkadiusz Chęciński przedstawił program „Sosnowiec 20.20”, który zawiera proponowane przez obecne władze inwestycje na najbliższe lata. To m.in. Lokal na biznes, czyli biura na wynajem dla młodych przedsiębiorców, program Mieszkanie do remontu, a także zakup tabletów dla radnych i dalsza rozbudowa miejskiego monitoringu. Miasto zapowiada także zakup dentobusa oraz przeznaczenie kamienicy przy ulicy Szklarnianej na cele aktywności społecznej.

– Postanowiliśmy postawić sprawę jasno – chcemy, aby w 2020 roku Sosnowiec był miastem dumnych mieszkańców. Rok 2020 to najpóźniejszy termin realizacji poniższych inwestycji, ale większość powinniśmy zrealizować do końca kadencji, a więc do roku 2018. Wierzymy, że te założenia do strategii są bliskie mieszkańcom – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński.

Więcej szczegółów wkrótce.