Od 1 lutego, aby złożyć wniosek na docieplenie domu i wymianę pieca, w ramach programu „Czyste Powietrze”, nie trzeba już jeździć do Katowic. Zainteresowani zrobią to w Sosnowcu.

Mieszkańcy Sosnowca, by złożyć wniosek na docieplenie domu i wymianę pieca, w ramach programu „Czyste Powietrze”, nie muszą już jeździć do siedziby Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Sosnowiec jest jednym z pierwszych dużych miast, które już 1 lutego uruchomia punkt na swoim terenie. – To będzie kompleksowa obsługa. Przekażemy mieszkańcom wszystkie potrzebne informacje. My też przyjmiemy wnioski i prześlemy je do WFOŚiGW. Pomożemy w poprawnym złożeniu wniosku i rozliczeniu przyznanego dofinansowania – wyjaśnia Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta.

Prezydent liczy, że w Sosnowcu będą znikać „kopciuchy”

Obsługą programu zajmą się urzędnicy z Wydziału Ekologii i Gospodarki Odpadami. Punkt będzie działał właśnie przy tym wydziale, który znajduje się w budynku urzędu przy ulicy Mościckiego 14. – Zachęcamy mieszkańców do umówienia się na wizytę pod numerem telefonu 32 296 05 74 lub 32 296 08 25. Telefony będą dostępne w godzinach pracy urzędu. Odpowiemy na wszystkie pytania – dodaje prezydent Zastrzeżyński.

Liczymy na to, że utworzenie punktu u nas w urzędzie znacznie zwiększy zainteresowanie mieszkańców tym programem, a co za tym idzie, kolejne kopciuchy będą znikały z miasta – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Walka ze smogiem. Straż miejska w Sosnowcu otrzymała dwa drony