Od 2 stycznia w Agencji Rozwoju Zawiercia działa punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze. Mieszkańcy mogą tu składać wnioski i uzyskać dofinansowanie.

Zawiercie, jako 24 w województwie śląskim, przystąpiło do programu „Czyste powietrze”. Od tego momentu mieszkańcy mogą składać wnioski bezpośrednio w mieście. Od 2 stycznia jest to możliwe w punkcie konsultacyjnym programu, który znajduje się w Agencji Rozwoju Zawiercie (ul. Technologiczna 15, w dni robocze od godziny 7 do 15).

Włodarze miasta mają nadzieje, iż to porozumienie pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie mieszkańców Zawiercia wymianą starych źródeł ciepła. Smog to problem, który powraca każdego roku wraz z nadejściem sezonu grzewczego.

– Szczególnie wieczorem widać, że mamy smog. Tego nie da się ukryć. Czujemy go także w Zawierciu. Nie jest za dobrze. Zdajemy sobie z tego sprawę, wszyscy radni Rady Miejskiej w Zawierciu również zastanawiają się jak temu przeciwdziałać – stwierdza Łukasz Konarski.

W punkcie konsultacyjnym poza możliwością złożenia wniosku o dofinansowanie na wymianę pieca czy termomodernizację, a także uzyskać porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie.