Już wkrótce w Wojkowicach powstanie punkt przyjmowania wniosków w ramach programu „Czyste Powietrze”, którego celem jest walka ze smogiem.

Wojkowice to kolejna gmina, w województwie śląskim, która przystąpiła do programu „Czyste Powietrze”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Obecnie, już 30 gmin przystąpiło do programu. Wioski można składać m.in. w Bobrownikach, Jaworznie, Ogrodzieńcu, Szczekocinach oraz Zawierciu.

Dzięki zawartej umowie, pomiędzy burmistrzem Wojkowic – Tomaszem Szczerbą a prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach – Tomaszem Bednarkiem oraz przedstawicielem rady nadzorczej WFOŚiGW – Romanem Kuszą, już wkrótce w Wojkowicach uruchomiony zostanie punkt informacyjny programu Czyste Powietrze.

– Wojkowice przystąpiły do porozumienia w sprawie wspólnej realizacji programu Czyste Powietrze. Chcemy zwiększyć dostępność programu i dotrzeć do każdego mieszkańca Wojkowic, bo już nie będzie trzeba „jeździć do Katowic”, a czyste powietrze samo się nie zrobi – mówi Tomasz Szczerba, burmistrz Wojkowic.

W punkcie konsultacyjnym poza możliwością złożenia wniosku o dofinansowanie na wymianę pieca czy termomodernizację, a także uzyskać porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie.

– Umożliwienie składania wniosków bezpośrednio w miejscu zamieszkania to dla beneficjentów duże udogodnienie, bowiem teraz wnioski będzie można składać w Urzędzie Miejskim w Wojkowicach – podkreśla włodarz Wojkowic.

Szczegóły korzystania z programu zaprezentowane zostaną w kampanii informacyjnej. – Wkrótce kampania informacyjna i działamy, wcześniej WFOŚiGW przeszkoli naszych pracowników, aby zapewnić odpowiednią jakość wniosków – dodaje burmistrz.