W maju ukazała się kolejna książka Magdaleny Majcher. Tym razem to pełna emocji opowieść o trudnym macierzyństwie.

Magdalena Majcher z Czeladzi mimo młodego wieku ma już na swoim koncie siedem powieści – „Jeden wieczór w Paradise”, „Stan nie!błogosławiony”, „Matka mojej córki”, „Wszystkie pory uczuć. Jesień”, „Wszystkie pory uczuć. Zima”, „Wszystkie pory uczuć. Wiosna” oraz „Wszystkie pory uczuć. Lato”. Ta ostatnia ukazała się na rynku 23 maja.

Wszystkie pory uczuć” Magdaleny Majcher to cykl powieści poruszających ważne życiowe tematy. Miłość i nienawiść, trudne wybory, przeciwności losu i w końcu upragnione szczęście i spokój. Wszystko w rytmie czterech pór roku. Cztery pory uczuć to cztery wciągające historie.

O czym jest Twoja najnowsza powieść?

Moja najnowsza książka w szczery i bezkompromisowy sposób traktuje o macierzyństwie, które, wbrew temu, co powtarza się przyszłym matkom, nie zawsze jest usłane różami. Współczesny świat stawia przed kobietami wymagania czasem wręcz niemożliwe do zrealizowania – w każdej z ról musimy być perfekcyjne. Macierzyństwo nie może nam nie wyjść. Ciężarnym powtarza się, że będzie pięknie, że po porodzie natychmiast zaleje je miłość do noworodka, że dziecko wynagrodzi wszystkie trudy, a instynkt podpowie, co mają robić. Ale nie zawsze tak jest. Depresja poporodowa, niestety, wciąż kojarzy się z wymysłem leniwych matek, którym nie chce zajmować się dziećmi. A to nie tak. To choroba, którą można, a nawet trzeba leczyć. I o tym właśnie jest moja powieść. O depresji poporodowej i o kobiecie, która chciała być idealna, a przecież ideały nie istnieją.

„Wszystkie pory uczuć. Lato” Magdaleny Majcher – fot. Weronika Smieszek
„Wszystkie pory uczuć. Lato” Magdaleny Majcher – fot. Weronika Smieszek

Jakie tym razem znajdziemy wątki związane z naszym regionem?

Akcja całej książki toczy się w Sosnowcu. Mieszkańcy Zagłębia na pewno odnajdą w niej znajome miejsca.

„Lato” zamyka cykl „Wszystkie pory uczuć”. Co dalej?

To był dla mnie ciężki i bardzo pracowity czas. Cieszę się, że mam na dysku dwie książki, które napisałam na początku swojej kariery w zawodzie , dzięki czemu będę mogła teraz odpocząć. W krótkim czasie napisałam cztery tomy, każdy o dużym ładunku emocjonalnym. Jestem zmęczona, ale szczęśliwa. A co dalej? Kocham literaturę, historię i Warszawę – i to wszystko będzie można znaleźć w mojej następnej książce, która ukaże się w wakacje.