Budowa nowego Egzotartium w Sosnowcu musi jeszcze poczekać. Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę, został unieważniony. Powód? Za drogie oferty.

Kilka dni temu informowaliśmy, że budową Centrum Edukacji Ekologicznej, czyli nowego Egzotarium w Sosnowcu zainteresowanych jest pięć firm. Najniższą ofertę złożył Erbud z Warszawy, które swoje usługi wycenił na ok. 81,2 mln zł. Pozostałe oferty są znacznie wyższe – Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego zaproponowało 108,2 mln zł, katowicki Dombud – 110,2 mln zł, a sosnowiecki Budecon – 120 mln zł. Z kolej najdroższą ofertę złożyło konsorcjum spół NDI z Sopotu (120,7 mln zł).

Nowe Egzotarium w Sosnowcu – fot. mat. pras.

Po otwarciu ofert sosnowieccy urzędnicy byli mocno zaskoczeni. Miasto na przebudowę Egzotarium planowało wydać prawie 30 mln zł. Ostatecznie przetarg został unieważniony.

W uzasadnienie unieważnienia postępowania, podpisanym przez Michała Zastrzeżyńskiego, zastępcy prezydenta Sosnowca, czytamy, że kwota jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, odczytana podczas otwarcia ofert wynosi 29 585 600,00 zł i zamawiający nie ma możliwości jej zwiększenia.

Urzędnicy nie składają jednak broni. – Budowa nowego Egzotarium jest dla nas priorytetem i w ciągu kilku najbliższych dni ogłoszony zostanie nowy przetarg – powiedział nam Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Czy tym razem się uda i sosnowieckie Egzotarium odzyska dawny blask?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nowe Egzotarium kosztowne. Co teraz zrobi miasto?

10 KOMENTARZE

  1. Sprawa jest prosta wystarczy zabrać pieniądze ze stadionu i zbudować to co w tym mieście jest potrzebne większości mieszkańców. Bo obecne rządzenie to totalna katastrofa!

    • Faktycznie więcej skorzystają na małym egzotarium niż na infrastrukturze stadionu. No brawo. Może kto to kupi. To i to ważne, ale …

  2. nowy przetarg nic nie da, trzeba zmienic projekt i mocno go przyciąć, jeszcze jakby egzotarium dorzucono do budowy stadionu jako 4 projekt to moze by sie urwało z 20 mln ale tak to mysle ze max 10 w dol czyli 70 mln, o egzotarium mozemy zapomniec w takim wypadku

  3. I dobrze. To obecne ma klimat. Jest wiekowe i miła odmiana po unowocześnieniu wszystkiego na siłę. Odnowić pomalować i zostawić.

  4. Widać że obecny władca chce szkłem d… utrzeć ale jak widać frajerów nie znajduje. Jedynie zniewoleni urzędnicy robią tak niedorzeczne kosztorysy i się ośmieszają.

    • Same firmy budowlane mają w swoich ofertach rozstrzał od 80 do 120 mln! To jeżeli jedna jest w stanie zrobić to samo zlecenie o 40 mln taniej niż inna, to zastanów się jakie one mają marże. Właśnie takich jak ty frajerów szukają, którzy za byle co są gotowi przepłacać i to kilkukrotnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here