Zarząd powiatu będzińskiego podjął decyzję, aby przedszkola specjalne działające na terenie powiatu pozostały zamknięte. Powodem tej decyzji jest troska o bezpieczeństwo najmłodszych.

Zarząd powiatu będzińskiego zdecydował, że 6 maja nie zostaną otwarte przedszkola w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Będzinie oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Czeladzi.

– Naszym priorytetem jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników placówek, a także ich rodzin. Ponowne otwarcie wymaga przygotowań – dlatego do momentu, gdy nie będziemy mieli pewności, że ryzyko zarażenia koronawirusem zostało wyeliminowane, przedszkola specjalne pozostaną zamknięte – mówi Sebastian Szaleniec, starosta będziński.

Czy zagłębiowskie miasta otworzą żłobki i przedszkola 6 maja?

Według informacji spływających z placówek, chęć powrotu swoich dzieci do przedszkola wyraziło ok. 15 proc. rodziców. Zdecydowana większość obawia się o zdrowie, zwłaszcza teraz, kiedy tendencja zachorowań w województwie śląskim bardzo szybko rośnie.

– O przygotowaniach do otwarcia przedszkoli, a także warunkach, na jakich będą one funkcjonować, będziemy informować na bieżąco – mówi starosta.

CZYTAJ TAKŻE:

Koronawirus w Polsce. Rząd łagodzi kolejne obostrzenia