W środę, 3 listopada ruszy przebudowa kolejnego odcinka ulicy Grunwaldzkiej w Jaworznie. Prace zaplanowano tak, by w Święto Zmarłych była ona przejezdna.

Koszt przebudowy wyniesie blisko pięć milionów złotych. Wykonawca prac, firma Hucz z Boronowa najpierw musiał zakończyć fazę projektową (zadanie realizowane jest w formule „zaprojektuj i zbuduj”). Teraz może wziąć się za działania w terenie.

W ramach zadania firma ma przebudować kanalizację ogólnospławną na odcinku ulicy Grunwaldzkiej od ronda przy ulicy 11 Listopada do ulicy Kolejowej. Ponadto mają oni także odtworzyć nawierzchnię jezdni, wybudować chodniki, zjazdy i ścieżki rowerowe.

W ramach prac mają zostać przebudowane również przejścia dla pieszych. Podobnie będzie z zatokami i przystankami autobusowymi. Zmianie ulegnie również geometria skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Kolejowej.

Prace ruszą w środę, 3 listopada. Jest to spowodowane zbliżającymi się uroczystościami związanymi z 1 listopada. – Z uwagi na zbliżające się Święto Zmarłych zaplanowano, że przebudowa tego odcinka ulicy rozpocznie się po tym wydarzeniu – mówi Andrzej Kramarz, kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji w Wydziale Inwestycji Miejskich Urzędu Miasta Jaworzna.

Choć przebudowa jest potrzebna, tak będzie wiązać się z problemami dla kierowców. Prace mają potrwać do końca 2022 roku. Oznacza to, że ponad rok kierowcy będą mieli w tamtym rejonie problemy z dojazdem. Wykonawca został zobowiązany do utrzymania ciągłości ruchu, jak również umożliwienia dojazdu mieszkańcom do ich posesji.