Stary i zniszczony budynek dworca w centrum Dąbrowy Górniczej powinien niebawem przestać straszyć. PKP zamierza go wyremontować, a miasto jest gotowe wynająć tam część pomieszczeń.

Dąbrowa Górnicza podpisała z PKP umowę na wynajem pomieszczeń w budynku dworca w centrum miasta. Daje ona gwarancję, że PKP wyremontuje dworzec. – Największa antywizytówka miasta przejdzie do historii. Podpisaliśmy z PKP porozumienie na wynajmem pomieszczeń w budynku dworca w centrum miasta. Umowa ta daje gwarancję, że PKP wyremontuje dworzec – poinformował 24 marca Marcin Bazylak, prezydent miasta.

Miasto już dawno zadeklarowało chęć wynajęcia części pomieszczeń, dzięki czemu odnowiony budynek przy torach nie stałby pusty, a właściciel mógłby na nim zarabiać. Jedną z możliwości zagospodarowania jest np. ulokowanie w nim biura paszportowego. Miasto w tej sprawie prowadzi rozmowy z wojewodą, od którego decyzji zależy, czy taka placówka mogłaby powrócić do Dąbrowy Górniczej.

Dworzec kolejowy zostanie wyremontowany

Działania dotyczące remontu budynku już są prowadzone. Aktualnie, na zlecenie PKP, trwają prace projektowe, które mają zakończyć się do końca pierwszej połowy roku. Następnie kolejowa spółka zamierza ogłosić przetarg na roboty budowlane. Modernizacja ma zakończyć się do końca 2022 roku i wtedy też z dworca będą mogli korzystać podróżni.

Odnowiony budynek dworca będzie ważnym elementem powstającego centrum przesiadkowego w śródmieściu, które wraz z przebudową układu drogowego jest jedną z kluczowych miejskich inwestycji. Wszystko ma być gotowe do końca marca 2023 roku. Nowe rozwiązania zmienią i ułatwią poruszanie się po mieście. Dadzą jednocześnie sporo korzyści kierowcom, pasażerom transportu publicznego, pieszym i rowerzystom.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Centrum przesiadkowe w Dąbrowie Górniczej. Trwa betonowanie konstrukcji nowego peronu