Prezes Zagłębia Sosnowiec zostaje na stanowisku. – Nie ma żadnych podstaw do tego, by prezes został zawieszony – powiedział prezydent Arkadiusz Chęciński na konferencji prasowej dotyczącej poniedziałkowego zatrzymania Marcina Jaroszewskiego przez ABW.

We wtorek prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński spotkali się z dziennikarzami i wyjaśnili kulisy poniedziałkowego zatrzymania sternika klubu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

– Mam status podejrzanego w sprawie. Przedstawiono mi jeden zarzut. Zarzut obietnicy wręczenia korzyści majątkowej urzędnikowi państwowemu w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa – Ajax Amsterdam. Miałbym uzyskać za to jakąś korzyść, ale jej nie widzę – skomentował Marcin Jaroszewski.

Prezes piłkarskiego Zagłębia zdradził, że przesłuchanie trwało ok. 25-30 minut.

– Skoro zostałem szybko zwolniony do domu, to widać, że nie jestem kimś istotnym w tej sprawie. Jak usłyszałem, dostałem przypadkiem rykoszetem. Jestem ofiarą fatalnego zwyczaju, jakim jest w Polsce odwdzięczanie się. Mamy w klubie sponsorów, przyjaciół i tzw. VIP-ów, czyli ludzi, o których my jako prezesi klubów zabiegamy. Zależy nam na dobrych relacjach z nimi i czasami chcemy ich uhonorować. W tym konkretnych przypadku ostatecznie nikogo nie uhonorowałem, a rozmowa ta została zinterpretowana jako coś, co mogę dać i mieć z tego domniemane korzyści, których nie było – wyjaśniał prezes Zagłębia.


Jestem ofiarą fatalnego zwyczaju, jakim jest w Polsce odwdzięczanie się


Marcin Jaroszewski podkreślił także, że klub jest znaczącym płatnikiem Urzędu Skarbowego.

– Urząd Skarbowy ma swoje określone przepisy. Nikt tam ukłonu w naszą stronę nie robił. Jesteśmy jednak płatnikiem sporych kwot i na spotkania umawiamy się wcześniej. Tak było też w przypadku relacji z tym człowiekiem. To, co się wydarzyło traktuję bardzo poważnie. Prawa trzeba przestrzegać. Nie zmienia to jednak faktu, że zaskarżę fakt zatrzymania mnie. Nad tym będą teraz pracować prawnicy – dodał.

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ OŚWIADCZENIE PREZESA ZAGŁĘBIA SOSNOWIEC

Oświadczenie prezesa Marcina Jaroszewskiego:

Witam wszystkich kibiców Zagłębia Sosnowiec, Sponsorów, Radnych Naszego Miasta, Przyjaciół i Zarząd Miasta. W dniu dzisiejszym zostałem zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, pod zarzutem obietnicy wręczenia korzyści majątkowej – w postaci dwóch biletów na mecz Legia Warszawa-Ajax Amsterdam – urzędnikowi państwowemu.

Biletów jednak ostatecznie nie przekazałem, ale już sama obietnica okazała się wystarczającym powodem. Po złożeniu wyjaśnień zostałem zwolniony do domu. Oddaję się do dyspozycji właściciela spółki zarządu miasta Sosnowca w osobie Prezydenta.

Proszę w mediach używać pełnego imienia i nazwiska oraz wizerunku.

Pozdrawiam i obojętne w jakiej roli, do zobaczenia na meczu ze Stomilem.

Prezesa Zagłębia wspiera prezydent Sosnowca

Arkadiusz Chęciński – fot. PL

Prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski może liczyć na wsparcie prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

– Nie ma żadnych podstaw do tego, by prezes został zawieszony. Zawieszenie byłoby działaniem na szkodę miasta i klubu. Prezes jest postrzegany jako osoba, która bardzo dobrze pracuje na rzecz klubu. Zagłębie gra coraz lepiej, drużyna wywalczyła awans i teraz walczy o kolejny. Apeluję do wszystkich kibiców, działaczy i samorządowców – musimy być jedną wielką rodziną – powiedział Arkadiusz Chęciński.


Nie ma żadnych podstaw do tego, by prezes został zawieszony. Zawieszenie byłoby działaniem na szkodę miasta i klubu


Prezydent miasta był także zdziwiony, że o zatrzymaniu dowiedział nie od prokuratury, a od parlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości.

– Dziwnym trafem wiadomość o zatrzymaniu prezesa Jaroszewskiego została przekazana przez posła obecnego obozu władzy, czyli Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził prezydent Sosnowca.

Arkadiusz Chęciński dodał też, że zarzut, jaki postawiono Jaroszewskiemu jest, jego zdaniem, kuriozalny.

– To kuriozalne, że prezes współpracującego z Legią klubu może mieć zarzuty korupcyjne za obietnicę przekazania dwóch biletów. Szanujemy prawo i będziemy je szanować, ale oprócz prawa jest także zdrowy rozsądek. Przecież takie rzeczy się zdarzają – podkreślił włodarz Sosnowca.

Prezydent Arkadiusz Chęciński ma również żal do niektórych osób. – Mam ogromny żal do niektórych radnych i parlamentarzystów z naszego okręgu. Powinni oni zachować powściągliwość i czekać na wyniki śledztwa, a nie w internecie wydawać wyroki czy namawiać na zdjęcie z porządku obrad dyskusji o budowie Zagłębiowskiego Parku Sportowego – zakończył Chęciński.

PRZECZYTAJ: Prezes Zagłębia Sosnowiec zatrzymany przez ABW

Czy Zagłębie Sosnowiec awansuje w tym roku do ekstraklasy?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

15 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że jeżeli zarzuty znajdą potwierdzenie w późniejszym postępowaniu to miasto wycofa się z pomysłu budowy stadionu na Środuli dla klubu. Pamiętajmy że nie upłynęło wiele wody w Brynicy od słynnego kupionego awansu przez ZS…

  2. Wszyscy prawdziwi kibice wspierający od lat Zagłębie liczymy na prezesa i drużynę iż na przekór wszystkim oponentom pokażą klasę i awansują a miasto jeszcze w tym roku rozpocznie budowę Zagłębiowskiego Centrum Sportu!!!

  3. Za co sie odwdzieczal???
    Czym my honorujemy naszego Naczelnika ZUS-u??? Biletami na mecz Legii z Ajaxem???
    Zapytajcie lepiej Marcina J. w trakcie postepowania o zadluzenie klubu wobec ZUS -u i w jaki sposob doszlo do ugody (3,5 mln pln rozlozone na raty). No to chyba jest za co sie odwdzieczyc.
    To jest uklad miejski Prezydent-Prezes-Naczelnik. Kolesiostwo. To dopiero poczatek tej PO papranej lawiny. Przy budowie Stadionu beda przekrety niesamowite i dlatego robia awans i budowe. Powolana bedzie spolka miejska i wszystko bedzie wyprane a nam do splaty pozostana dlugi po tej koalicji !!!

  4. To w końcu tymi biletami prezes się odwdzięczał naczelnikowi czy chciał go uhonorować i o niego zabiegał, bo w jednej wypowiedzi używa co najmniej dwóch terminów o różnych znaczeniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here