Policjanci nadal poszukują 42-letniego Rafała Pacyny z Będzina. Mężczyzna jest ścigany za podwójne zabójstwo i podpalenie kamienicy, w której mieszkały jego ofiary. Do zdarzenia doszło na przełomie 2005 i 2006 roku w Będzinie.

Do bulwersującej zbrodni doszło w Będzinie na przełomie roku 2005/2006. Dokładnie 2 stycznia 2006 roku policja została powiadomiona o pożarze kamienicy oraz ujawnieniu zwłok dwóch osób.

Po wielu latach mozolnej pracy śledczych, 2 grudnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Katowicach uznał oskarżonego Rafała Pacynę za winnego tego, że dopuścił się zabójstwa właścicielki i dozorcy kamienicy, a następnie podpalił budynek, w którym mieszkali, czym spowodował zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach.

Za przestępstwa te w 2019 roku sąd zasądził wobec Rafała Pacyny karę dożywotniego pozbawienia wolności. Od tego czasu mężczyzna ukrywa się przez organami ścigania. Mógł też zmienić wygląd.

zabójca
Morderca dwóch osób wciąż na wolności – fot. KPP w Będzinie

Jak ustalono, poszukiwany utrzymywał kontakty z zagłębiowskimi pseudokibicami. W lipcu 2021 roku sąd wydał Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ pojawił się wątek (sprawdzany przez policjantów), że mężczyzna może przebywać za granicą.

Wszystkie osoby mające informacje mogące przyczynić się do zatrzymania poszukiwanego proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji pod numerem telefonu 798 032 366 lub najbliższą jednostką policji.