echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Zarząd Transportu Metropolitalnego podpisał umowę dzięki której pasażerowie będą mogli korzystać z większej liczby automatów biletowych, co przyczyni się do zwiększania dostępności komunikacji miejskiej.

ZTM rozwija system sprzedaży biletów. Na ulicach gmin tworzących metropolię pojawią się nowe biletomaty, podpisano umowę na 43 dodatkowe urządzenia. Prawdopodobnie będzie ich jeszcze więcej, ponieważ w trzech miastach (Sosnowiec, Siewierz i Łaziska Górne) planowany jest montaż kolejnych 5 automatów, a sam organizator komunikacji miejskiej zastrzegł sobie prawo domówienia kolejnych 24 urządzeń.

Znane są już nowe funkcjonalności oraz planowane lokalizacje urządzeń. Pojawią się one m.in. w Będzinie, Bobrownikach, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Mierzęcicach, Ożarowicach, Psarach, Siewierzu, Sosnowcu czy Wojkowicach.

Nowa funkcja biletomatów

Biletomaty pełnią dwie istotne funkcje – sprzedażową i informacyjną. Dzięki dotychczas zamontowanym urządzeniom pasażerowie mogą m.in. kupić bilet papierowy i elektroniczny, odebrać kartę ŚKUP oraz odczytać komunikaty dotyczące zaplanowanych zmian w organizacji ruchu. Nowe biletomaty, względem wcześniejszych wersji, będą posiadać także dodatkową funkcję – pokażą rzeczywisty czas przyjazdu autobusów, tramwajów, czy trolejbusów. Jest to zatem zarówno ilościowy, jak i jakościowy rozwój tego kanału sprzedaży i informacji.

Nowe urządzenia

Zgodnie z założeniami, automaty biletowe zostaną zainstalowane do początku II kwartału przyszłego roku. Na 43, czy nawet na 48 urządzeniach może się nie skończyć. Organizator komunikacji miejskiej zastrzegł sobie prawo do złożenia dodatkowego zamówienia.

– O tym, czy zamontowane zostaną kolejne 24 urządzenia, zdecydujemy do końca 2023 r. Niezależnie od podjętej decyzji w tym obszarze, nadal będziemy rozwijać system sprzedaży biletów. Świadczymy usługi na obszarze aż 56 gmin. To sprawia, że inwestycje w ten obszar powinny być stale realizowane – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);