W sąsiedztwie Galerii Galena w Jaworznie, powstanie park handlowy, który będzie uzupełnieniem oferty centrum handlowego przy ulicy Rzemieślniczej. Inwestorem i wykonawcą inwestycji jest P.A. Nova.

P.A. Nova wybuduje park handlowy w Jaworznie. Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie Galerii Galena, którego firma jest właścicielem. Obecnie trwają prace projektowe oraz komercjalizacja obiektu.

Powierzchnia najmu nowego parku handlowego wyniesie prawie 3500 metrów kwadratowych. Łącznie w budynku znajdą się trzy sklepy, z czego największym najemcą będzie Decathlon z lokalem o powierzchni 1770 m kw. Będzie to już 11 sklep tej marki na Śląsku.

– W sprawie wynajmu pozostałych lokali trwają zaawansowane rozmowy handlowe – wyjaśnia Agnieszka Jurkiewicz, dyrektor marketingu i komunikacji grupy P.A. Nova.

Nowy park handlowy w Jaworznie – fot. P.A. Nova
Nowy park handlowy w Jaworznie – fot. P.A. Nova

Inwestycja będzie wymagała również przebudowy terenu pomiędzy Galerią Galena, a nowym parkiem handlowym. – Przebudowa ciągów komunikacyjnych pozwoli na bezpieczne przejście z Galeny do nowego obiektu. Przed parkiem handlowym powstanie także parking dedykowany dla klientów parku – przekazała Agnieszka Jurkiewicz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: W Zawierciu powstanie pierwsza galeria handlowa

Dzięki otwarciu parku handlowego w Jaworznie powstanie kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. – Ponad 100 punktów handlowo-usługowych znajdujących się w Galerii Galena w połączeniu ze znanymi markami, które pojawią się w parku handlowym stworzy dla mieszkańców Jaworzna i okolicznych miejscowości bardzo atrakcyjną ofertę handlową. Nie bez znaczenia jest także dogodny dojazd oraz udogodnienia komunikacyjne pomiędzy budynkami, które zagwarantują możliwość zrobienia zakupów w komfortowy sposób – podkreśla Jurkiewicz.

Budowa parku handlowego w Jaworznie rozpocznie się w drugim kwartale 2018 roku. Otwarcie planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

Nowy park handlowy w Jaworznie – fot. P.A. Nova
Nowy park handlowy w Jaworznie – fot. P.A. Nova

Generalnym wykonawcą parku handlowego w Jaworznie jest P.A. Nova. Firma od 30 lat zajmuje się projektowaniem oraz budową obiektów komercyjnych i przemysłowych. Jako generalny wykonawca zajmuje się kompleksowym wykonawstwem obiektów dla sieci handlowych.

Spółka jest właścicielem 10 obiektów handlowych (4 galerii handlowych: w Jaworznie, Kędzierzynie-Koźlu, Przemyślu i Kluczborku, pawilonu handlowo-usługowego w Raciborzu oraz 5 parków handlowych: w Myszkowie, Sosnowcu, Krośnie, Kamiennej Górze i Chorzowie).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

W Sosnowcu powstanie nowe centrum handlowe [WIZUALIZACJE]