W Sosnowcu powstanie nowe centrum handlowe. Obiekt stanie przy Auchan na Środuli.

Obiekt o powierzchni blisko 8,5 tys. mkw., z parkingiem na 450 miejsc, powstanie w sąsiedztwie istniejącego Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec. Jest to inwestycja firmy Immochan. Budowa obiektu ma się zakończyć pod koniec 2018 roku.

Jak poinformował inwestor, Retail Park Sosnowiec, nowa inwestycja Immochan, powstanie obok istniejącego od kilkunastu lat Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec przy ulicy Zuzanny 20. Format retail parku zakłada rozmieszczenie wejść do poszczególnych sklepów bezpośrednio z parkingu.

Retail Park Sosnowiec będzie obiektem o powierzchni blisko 8,5 tys. mkw., w którym znajdą się sklepy marek uzupełniających dotychczasowe portfolio tej lokalizacji. Do dyspozycji klientów Retail Park Sosnowiec będzie około 450 miejsc parkingowych.

– Obiekty handlowe Immochan są zlokalizowane w dogodnych strefach dojazdowych, a tereny, na których położone są Centra Handlowe Auchan stanowią doskonałą lokalizację dla rozwoju parków handlowych. Tak jest w przypadku naszego obiektu w Sosnowcu, gdzie dzięki nowej inwestycji klienci zyskają dodatkową strefę handlową – mówi Teresa Pieczonka, senior manager działu komercjalizacji Immochan.

Sosnowieckie centrum handlowe Auchan, przy którym powstanie nowy obiekt handlowy, rozpoczęło działalność w 1999 roku. Obecnie na terenie galerii handlowej mieści się 50 sklepów. Dodatkowo przy galerii handlowej funkcjonują Decathlon, Leroy Merlin, a także Norauto, myjnia samochodowa oraz stacja paliw Auchan.

Immochan działa w Polsce od 1996 roku. Obecnie posiada 24 centra handlowe i zarządza powierzchnią handlową wielkości blisko 700 tys. mkw.

Skomentuj przez Facebook

10 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie lepiej by było, jakby to nowe połączyli dodatkowo z Merlinem (i Decathlonem)
  A tak to lataj po tym głupim nadmiarowym parkingu…
  Ale nie za moje budują…

 2. Mam mieszane odczuci co do tej inwestycji. Niby fajnie, że coś budują, ale czy to będzie potrzebne? Na pasażu Auchan można zauważyć, że często zmieniają się wynajmujący powierzchnie handlowe. Widać zyski nie są zbyt duże i trudno utrzymać tam biznes, a podobnie sytuacja wygląda w Plejadzie drugim centrum handlowym na Środuli.
  Jeszcze ten parking aż na 450 samochodów? Dotychczasowym parking Auchan/Leroy/Decathlon nie jest wykorzystywany nawet w połowie, a oni chcą budować kolejny i to na tyle samochodów???
  Jedno centrum handlowe w Sosnowcu na Milowicach już upadło, przynosząc trochę wstydu, bo było to pierwsze w Polsce tak duże centrum handlowe, które zostało zamknięte.
  Koło Auchan sprawdziło by się coś czego nie ma w okolicy. Coś unikalnego, a nie kolejny pasaż z tymi samymi sklepami co w Galerii Auchan, Plejadzie, Silesia City Center, Pogorii, M1, Designer Outlet.

  Ponoć z blaszaków słynął inny prezydent, ale jak widać Sosnowiec jest na to skazany.

 3. No nareszcie !!! Nie ma gdzie w Sosnowcu chodzić na zakupy, przecież do tej pory zostawały tylko spacery albo kościół, to skandal ! Nareszcie będzie można swobodnie robić zakupy, bo do tej pory nie było gdzie.

 4. mam nadzieje że nie zostanie zniszczony potok Zagórski, w nim są ryby!!! na tym terenie występują też ptaki pod ochroną…podmokłe terenu w sumie dolina potoku. Ciekawe jakim cudem dostaną pozwolenie na budowę jak wg nowe prawa wodnego nie można budować w strefie zalewowej. pasaż na CH Auchan pada, budowa kolejnego to głupota

 5. Dramat…kolejny market nikomu potrzebny, zamiast w tamtym miejscu zrobić jakiś mini park dla dzieci i rodziców, to nie lepiej gdzie jest rzeka i chronione gatunki zwierząt zrównać z ziemią. Widać że władza się nie zmieniłai jej mentalność, dlatego dalej mamy blaszany Sosnowiec. Dno, dno i jeszcze raz dno…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here