Wszyscy, którzy w poniedziałek (12 lutego) zrezygnują z jazdy samochodem, będą mogli za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich. To efekt smogu.

Ze względu na prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska bardzo złą jakość powietrza w dolinach beskidzkich 12 lutego Koleje Śląskie wprowadzają bezpłatne przejazdy dla kierowców.

Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co ważne, nie trzeba być właścicielem pojazdu. – Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą. Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki-Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec-Zakopane – wyjaśnia Magdalena Iwańska z Kolei Śląskich.

To już czwarty raz w tym roku, kiedy to przez bardzo złą jakość powietrza Koleje Śląskie oferują kierowcom bezpłatną podróż swoim taborem.

Przypomnijmy, że wprowadzenie darmowej komunikacji w czasie alarmu smogowego to pokłosie podpisanego w połowie stycznia porozumienia zawartego między metropolią, KZK GOP, MZK Tychy, MZKP Tarnowskie Góry oraz Kolejami Śląskimi.

Zgodnie z tym porozumieniem Koleje Śląskie wprowadzają prawo do bezpłatnych przejazdów w razie prognozowanych przekroczeń norm zanieczyszczeń powietrza przynajmniej na jednym z siedmiu obszarów, wyodrębnionych w prognozach WIOŚ.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Kto zapłaci za to aby kierowcy pojechali sobie za darmo? Ci którzy kupują bilety Kolei Śląskich na co dzień. Mówiąc krótko – osoby nie posiadające samochodu, sponsorują darmowe przejazdy tym którzy samochód posiadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here