Na terenie zakładu Tameh Polska w Dąbrowie Górniczej powstaje instalacja, która ma ograniczyć emisję pyłów o około 86 procent. To oznacza, że do powietrza rocznie trafi około 500 ton pyłów mniej.

Dodatkowo ograniczona zostanie także emisja tlenków siarki i azotu. Wsparcie dla inwestycji zadeklarowało miasto.

– Cieszę się, że dzięki bliskiej współpracy pomiędzy zakładem i miastem możemy czuć się współodpowiedzialni za ten projekt. Deklaruję, że dołożymy wszelkich starań, aby zakończył się pełnym sukcesem, co niewątpliwie przełoży się na jakość powietrza i stan środowiska w Dąbrowie Górniczej – poinformował Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej, który w środę 7 lutego odwiedził dąbrowską firmę.

Inwestycja ma dostosować poziom zanieczyszczeń emitowanych przez zakład do europejskich wymogów. Prace potrwają do końca roku.

W Tameh Polska zatrudnionych jest około 800 pracowników. Udziałowcami Tameh Polska są spółki z Grupy ArcelorMittal i Grupy Tauron. Do Tameh Polska należą trzy elektrociepłownie: ZW Nowa w Dąbrowie Górniczej, Blachownia w Kędzierzynie Koźlu, a także elektrociepłownia w krakowskiej hucie ArcelorMittal Poland.