Koleje Śląskie wprowadzają nowe atrakcyjne oferty, które mają zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego.

Innowacyjna taryfa pozaszczytowa ze zniżką do 20 proc., możliwość zabrania w weekendy oraz święta drugiej osoby za dopłatą złotówki, rozszerzone bilety rodzinne, nawet 25 proc. ulgi dla grup czy dobowe i miesięczne bilety uprawniające do korzystania z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM to tylko niektóre z nowych atrakcyjnych ofert proponowanych przez kolejową spółkę.

– Przewoźnik jest kręgosłupem komunikacyjnym regionu, który każdego dnia daje pasażerom możliwość dotarcia w szybki, bezpieczny, komfortowy i przystępny cenowo sposób do najbardziej odległych zakątków województwa śląskiego – podkreśla Patryk Świrski, prezes zarządu Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie konsekwentnie podejmują działania, które mają na celu stałe podnoszenie komfortu pasażerów i dostępności regionalnego transportu kolejowego tak, aby stawał się on zawsze pierwszym wyborem w momencie planowania podróży.

Wprowadzanie rozwiązań mających na celu uproszczenie taryfy przewozowej rozpoczęło się już w maju bieżącego roku. Pierwsza faza zmian weszła w życie 10 maja 2021 roku, druga zaczęła obowiązywać we wrześniu, zaś cały proces powinien zakończyć się w 2022 roku.

Atrakcyjna oferta dla pasażerów

Podążając za trendami europejskimi, Koleje Śląskie jako pierwszy polski przewoźnik regionalny wprowadzają możliwość korzystania z innowacyjnej taryfy pozaszczytowej ze zniżką do 20 proc. Na pasażerów czekać będzie również szereg najbardziej atrakcyjnych ofert.

Silesia 24 pozwoli na podróżowanie po całym województwie śląskim zarówno pociągami Kolei Śląskich, jak i komunikacją ZTM bez ograniczeń przez 24 godziny za 38 złotych. Silesia Duo umożliwi zabranie w weekendy oraz święta drugiej osoby za dopłatą złotówki.

Strefowy Superbilet 24 będzie uprawniał do korzystania z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM na terenie metropolii przez 24 godziny w cenie 15 złotych. Zupełną nowość stanowią Superbilety miesięczne będące odpowiednikami dotychczasowych metrobiletów, które umożliwią podróż pociągami Kolei Śląskich w wybranych strefach metropolii.

Bilety te po raz pierwszy pojawią się w sieci sprzedaży śląskiego przewoźnika i będą honorowane w wyznaczonych obszarach komunikacji ZTM. Wprowadzone zostaną również atrakcyjne oferty dla osób podróżujących wspólnie. Mała grupa poza szczytem otrzyma zniżkę 25 proc., a oferta Rodzina w nowej odsłonie umożliwi podróż aż 9 osobom ze zniżką 30 proc.

– Na co dzień podejmujemy działania, które mają zachęcać do bezpiecznego podróżowania z nami. Stale wskazujemy również na wszystkie zalety wyboru kolei, jako doskonałego środka transportu podkreślając jego wygodę, krótki czas podróży, ekologię i bezpieczeństwo. Nowe atrakcyjne oferty to kolejny krok w stronę pasażerów, których komfort i satysfakcja z podróży są dla nas najważniejsze – podkreśla Alicja Omięcka, wiceprezes zarządu Kolei Śląskich.