Kolejny sukces Bartosza Zawadzkiego. Młody sosnowiczanin wrócił z Moskwy ze złotym medalem.

Na początku lutego Bartosz Zawadzki wziął udział w Mistrzostwa Europy w Moskwie. Młody reprezentant z Zagłębia, ćwiczący na co dzień w Gracie Barra Sosnowiec, okazał się najlepszy i wrócił do kraju ze złotym medalem.

Na Europe Continental w Moskwie startowało wielu zawodników z całego świata. – Najwięcej było oczywiście Rosjan, z którymi stoczyłem dwie walki – przekazał Bartosz Zawadzki.

Walki Bartosza Zawadzkiego były niezwykle zacięte i dość wymagające. – Krąży przekonanie, że Rosjanie i cały blok wschodni słynie z piekielnej siły zawodników, o której sam się przekonałem – podkreśla sosnowiczanin.

Przypomnijmy, że start w moskiewskich mistrzostwach Bartosz Zawadzki wywalczył zapewnił sobie wygrywając w październiku ubiegłego roku zawody w Chorwacji.

W najbliższym czasie Bartosz planuje start na Mistrzostwach Polski no-gi (bez kimon), oraz w Londynie na Grand Slamie.

Kim jest Bartosz Zawadzki?

Bartosz Zawadzki - fot. arch. prywat.
Bartosz Zawadzki – fot. arch. prywat.

Bartosz Zawadzki brazylijskie ju-jitsu trenuje od sześciu lat, a jego przygoda z tym sportem zaczęła się całkowicie przypadkowo. – Będąc małym chłopcem, miałem problemy z tuszą. Zawsze miałem nieco za dużo ciałka i w gimnazjum postanowiłem coś z tym faktem zrobić – wspomina Bartosz. – W internecie zauważyłem ogłoszenie o BJJ. Wtedy myślałem, że to MMA, więc poszedłem na pierwszy trening. Początkowo nie podobało mi się, ale dałem sobie trochę czasu i jak się później okazało, była to jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Dziś nie wyobrażam sobie dnia bez treningu – dodaje.

Bartosz Zawadzki trenuje w Gracie Barra Sosnowiec, a jego trenerem jest Maciej Polok – czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, mistrz świata w ne-waza oraz grapplingu. – Jest to osoba, dzięki której ciągle się rozwijam, która zawsze stara się dać każdemu zawodnikowi jak najwięcej – zachwala zawodnik.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Bartosz Zawadzki: „Ten rok był dla mnie bardzo udany”