W sobotnim meczu 16. kolejki Ekstraligi kobiet, podopieczne Sebastiana Stemplewskiego doznały pierwszej porażki w sezonie. Lepsze od sosnowiczanek okazały się piłkarki Medyka Konin.

Do hitu kolejki drużyna z Sosnowca przystąpiła poważnie osłabiona. W kadrze zabrakło m.in. Lilyanny Kostovej, Dżesiki Jaszek, Weroniki Zawistowskiej oraz Nikol Kaletki. W Medyku zabrakło zaś Klaudii Fabovej i Dominiki Kopińskiej.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy żadnych bramek. Najgroźniejszą sytuację stworzyła Veronika Slukova, ale posłała futbolówkę obok bramki.

Pierwsza porażka Czarnych Sosnowiec

Więcej działo się po przerwie. Wynik spotkania otworzyła w 51. minucie Natalia Chudzik. Chwilę później było już 1:1. Rzut karny na gola zamieniła Martyna Wiankowska.

W 65. minucie Medyk przeprowadził zabójczą kontrę. Strzał 43-letniej Anny Gawrońskiej zmylił Annę Szymańską i pozwolił przyjezdnym ponownie wyjść na prowadzenie. Pod koniec spotkania podopieczne Romana Jaszczaka podwyższyły na 3:1. Piłkę w siatce umieściła Androniki Michalopoulou.

Przegrana z Medykiem Konin była dla sosnowiczanek pierwszą porażką w tym sezonie. W następnej kolejce Zagłębianki zagrają z zespołem z Rybnika.

Czarni Sosnowiec – Medyk Konin 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 – Natalia Chudzik (51.), 1:1 – Martyna Wiankowska (62., karny), 1:2 – Anna Gawrońska (65.), 1:3 – Androniki Michalopoulou (90.)