echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(3, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);

Od 1 maja personel szpitali w Będzinie i Czeladzi będzie zarabiał więcej. Na podwyżki płac przekazano 1,5 mln zł, z czego aż 1 mln zł trafi do największej grupy zawodowej, czyli pielęgniarek. To jednak nie koniec zmian w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej.

Od marca ubiegłego roku w doprowadzonym do ruiny Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej trwa restrukturyzacja. Jednak mówiąc o restrukturyzacji należy pamiętać, że ma ona na celu nie tylko ratunek, ale również rozwój. Wydaje się, że dla obecnie zarządzających PZZOZ jest to również zrozumiałe.

Dług szpitala zmniejszył się o 6 milionów złotych i obecnie wynosi około 60 mln zł, co więcej po raz pierwszy od lat starostwo nie będzie musiało pokryć straty szpitala. Znalazły się także pieniądze na inwestycje, których brak przez lata tak bardzo odbijał się na pacjentach. Jest to rekordowa kwota 16 mln zł.

Warto wspomnieć, że jedną z najważniejszych inwestycji realizowanych w tym roku będzie przede wszystkim przebudowa i modernizacja pomieszczeń na potrzeby oddziału okulistyki wraz z blokiem operacyjnym w szpitalu w Będzinie, na którą PZZOZ wyda 6 mln zł.

Arkadiusz Grabowski, Arkadiusz Watoła, Anna Zub, Dariusz Jorg, Władysław Pierzchała - fot. mat.pras.
Arkadiusz Grabowski, Arkadiusz Watoła, Anna Zub, Dariusz Jorg, Władysław Pierzchała – fot. mat.pras.

Jednak szpital to nie tylko sprzęt i ściany, ale przede wszystkim personel, który dba o dobro pacjenta. A dobry personel (nie tylko w służbie zdrowia) to taki, który jest odpowiednio doceniony i wynagradzany.

Dlatego też informacja, że PZZOZ w końcu pozyskał pieniądze na dofinansowanie personelu przyjęto z zadowoleniem, potwierdziła to Anna Zub, przewodnicząca związku pielęgniarek i położnych. – Obecnie pielęgniarka otrzymuje 3,5 tys. zł brutto wynagrodzenia. Bardzo liczyliśmy na podwyżki. Przyznam, że jesteśmy zadowoleni z propozycji, którą nam przedstawiono i wiele wskazuje na to, że trwające jeszcze rozmowy zakończą się podpisaniem porozumienia płacowego. O jego szczegółach, póki jeszcze nie zostało podpisane, nie chciałabym na razie rozmawiać – komentuje Anna Zub.

– Płace wzrosną od 1 maja. Przekazano na ten cel 1,5 miliona złotych z czego milion ma być przeznaczony na podwyżki dla pielęgniarek – informuje Katarzyna Kieras, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

echo adrotate_group(8, 0, 0, 0);

Warto także wspomnieć, że okresie restrukturyzacji, czyli od marca 2017 roku fundusz płac zwiększony został łącznie o 2,5 mln zł.

To jednak nie koniec zmian. PZZOZ od wielu miesięcy uzupełnia kadrę medyczną, a do zespołu dołączył w ostatnim czasie prof. dr hab. n. med. Władysław Pierzchała, internista i pulmonolog, który pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. lecznictwa.

Polecamy również:

Reanimują podupadły szpital. Z jakim skutkiem?

echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(5, 0, 0, 0);
echo adrotate_group(9, 0, 0, 0);