U jednego z pracowników Biura Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Sosnowcu istnieje podejrzenie zakażenia koronawirusem. Wprowadzono częściowe ograniczenie w funkcjonowaniu placówki.

Z uwagi na sytuację epidemiczną od 28 września ograniczona została bezpośrednia obsługa interesantów w budynku Urzędu Miejskiego przy al. Zwycięstwa 20. – Mamy podejrzenie koronawirusa u pracownika Biura Obsługi Interesantów, stąd częściowe ograniczenie. Powtarzam – częściowe! Dotychczas obsługa mieszkańców działała normalnie – informuje Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kontakt z wydziałami urzędu w budynku przy al. Zwycięstwa 20 odbywa się mailowo lub telefonicznie. – Czekamy na wynik testu pracownika. Myślę, że dokładnie tak samo zadziałałby każdy pracodawca, gdyby okazało się, że wśród ekipy pracowników jest osoba potencjalnie zakażona. Szczególnie, kiedy mamy do czynienia z dużą ilością petentów, często anonimowych – mówi prezydent Sosnowca. – W ten sposób, profilaktycznie, chcemy chronić Sosnowiczan. Jeśli wszystko będzie ok, wrócimy do normalnej obsługi mieszkańców – dodaje.

12 KOMENTARZE

  1. Nie można lekceważyć zagrożenia ,a niestety tak się dzieje gdyż do niego już przywykliśmy. Tym razem Pan Prezydent Chęciński podjął normalną decyzję.
    Moim zdaniem właściwą izolacja to 99% sukcesu,a 1% to testy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here