Policjanci z Katowic poszukują trzech mężczyzn, którzy na ulicy Piotra Skargi w Katowicach napadli na dwie młode kobiety z Sosnowca.

Na ulicy Piotra Skargi w Katowicach mężczyzna ranił rozbitą butelką dwie młode kobiety z Sosnowca. Okaleczone na twarzy dziewczyny szukają sprawcy zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Około godz. 3.30 w nocy grupa znajomych przebywała na przystanku przy Supersamie i czekała na autobus do domu. Na przystanku pojawiło się także trzech mężczyzn, wśród których był napastnik.

W pewnym momencie sprawca napaści chwycił jedną z kobiet i powiedział, że ma z nim pójść. Kobieta odmówiła, a w jej obronie stanęli znajomi.

Awantura bardzo szybko przerodziła się w bójkę. Mężczyzna, który zaczepił kobietę, przez cały czas trzymał w ręku butelkę z piwem. W czasie szarpaniny rozbił butelkę o chodnik i tzw. tulipanem pociął dziewczynom twarz – 18-latkę zranił w policzek, a 24-latkę w podbródek. Po chwili, wraz z dwoma kolegami, zbiegł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce wezwano policję i karetkę pogotowia. Ranione mieszkanki Sosnowca zostały przewiezione do szpitala, gdzie lekarze zszyli ich rozcięcia. Niestety rany były bardzo rozległe i blizny na twarzy pozostanę im prawdopodobnie do końca życia.

Od zdarzania minęło już półtora miesiąca, a policji nie udało się jeszcze namierzyć sprawców napaści. Poszkodowane postanowiły więc działać na własną rękę. Zdobyły nagranie z monitoringu z pobliskiego baru z kebabem i rozpowszechniają go w sieci.

Brutalna napaść w Katowicach - fot. nagranie z monitoringu
Brutalna napaść w Katowicach – fot. nagranie z monitoringu

Na nagraniu widać twarze mężczyzn oraz w co byli ubrani. Prokuratura prowadząca śledztwo w tej sprawie nie wyraziła jednak zgody na upublicznienie ich wizerunku. Ta ma zapaść w ciągu kilku najbliższych godzin.

Policjanci zwrócili się do mieszkańców z apelem o przekazywanie informacji na temat. – Wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mają wiedzę na temat sprawcy, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Katowicach – apeluje katowicka komenda.

AKTUALIZACJA

Wytypowano prawdopodobnego sprawcę, który przed kilkoma tygodniami w centrum Katowic pociął twarz dwóm młodym kobietom z Sosnowca. Jak przekazała katowicka policja, sprawcą może być mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Mężczyzna jest aresztowany w związku ze sprawą kradzieży z włamaniem i od 5 maja przebywa w Zakładzie Karnym w Herbach.

– Otrzymaliśmy nowe nagrania i na jego podstawie wytypowaliśmy mężczyznę, który może być sprawcą – przekazała kom. Aneta Orman, rzeczniczka katowickiej policji.

Mężczyzna jeszcze dziś ma zostać przewieziony do katowickiej komendy i okazany pokrzywdzonym i świadkom.

PILNE! Dziewczyny rozpoznały mężczyznę, który pociął im twarze

zagłębie-info