W meczu pierwszej kolejki Ekstraligi kobiet piłkarki Czarnych Sosnowiec podzieliły się punktami z GKS-em Katowice.

W sobotę, 3 sierpnia, podopieczne Grzegorza Majewskiego zainaugurowały nowy sezon Ekstraligi kobiet. Sosnowiczanki zremisowały w Katowicach z GieKSą 1:1.

Spotkanie przy Bukowej było ciekawym widowiskiem sportowym. Obie drużyny potrafiły sobie stworzyć okazje do zdobycia bramki, ale brakowało im skuteczności w wykończeniu akcji.

Katowiczanki najlepszą okazję do objęcia prowadzenia zmarnowały w 29. minucie. Po zagraniu ręką w polu karnym arbiter spotkania przyznała rzut karny dla gospodyń. Do piłki podeszła Joanna Olszewska i uderzyła w lewy dolny róg bramki. Anna Szymańska wyczuła intencje rywalki i obroniła strzał.

Po zmianie stron inicjatywę przejęły piłkarki GieKSy. Bardzo dobrze prezentowała się Agata Sobkowicz, która kilkukrotnie stwarzała zagrożenie pod bramką Czarnych. Ataki te przyniosły efekt w 68 minucie. Gola po uderzeniu piłki głową zdobyła wspomniana już 24-letnia napastniczka.

Gdy wydawało się, że gospodynie są bliskie sięgnięcia po komplet punktów, obraz gry uległ zmianie. Do tego katowiczanki musiały radzić sobie bez Anny Konkol, która została ukarana drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Grę w osłabieniu GKS-u wykorzystały sosnowiczanki, które ruszyły do ataku. Brakowało jednak szczęścia w wykończeniu akcji. W końcówce w poprzeczkę trafiła Weronika Zawistowska. Blisko była też Dżesika Jaszek.

W doliczonym czasie gry niezwykle aktywna w tym meczu Weronika Zawistowska została sfaulowana w polu karnym gospodyń i sędzia po raz kolejny podyktowała rzut karny. Jedenastkę wykorzystała kapitan zespołu, Katarzyna Daleszczyk, która dała swojej drużynie remis.

GKS Katowice – Czarni Sosnowiec 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 – Agata Sobkowicz (69.), 1:1 – Katarzyna Daleszczyk (94., karny)

GKS: Ludwiczak – Konkol CZ, Hajduk, Olszewska, Buszewska – Kozak, Koch, Wróblewska (56. Parczewska), Stanović (90. Tkaczyk), Miłek (77. Sykorova), Sobkowicz (89. Brzęczek).

Czarni: Szymańska – Horvathova Ż, Hałatek Ż, Wycisk (46. Wieczorek), Jaszek, Grad, Suskova, Daleszczyk, Kuciewicz, Zawistowska, Wiankowska.