Piłkarki Czarnych Sosnowiec rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu Ekstraligi kobiet. W zespole Grzegorza Majewskiego dojdzie do kilku zmian.

9 lipca piłkarki Czarnych Sosnowiec wznowiły przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 21 zawodniczek. – Przygotowania rozpoczęliśmy od dwudniowych testów wytrzymałościowych i szybkościowych – przekazał trener Grzegorz Majewski.

W kadrze wicemistrzyń Polski dojdzie do drobnych zmian. Wszystkie zawodniczki wyraziły chęć dalszej gry. Do zespołu dołączyć ma za to kilka nowych piłkarek. – Do zespołu dołączy pięć nowych zawodniczek, jedna prawdopodobnie nas opuści – zdradził trener sosnowiczanek.

Do zmian personalnych doszło za to w sztabie szkoleniowym. Z posadą drugiego trenera pożegnał się Łukasz Wojtala, który od przyszłego sezonu będzie prowadził beniaminka pierwszej ligi – TS ROW Rybnik. Zastępcą Grzegorza Majewskiego będzie Adrian Cioch, który ostatnio był drugim trenerem zespołu rezerw Czarnych Sosnowiec. Za analizę i indywidualne treningi odpowiedzialny będzie Dariusz Klacza, a trenerem bramkarzy będzie Paweł Pisarek.

– Trener Wojtala chciał samodzielnie prowadzić zespół i przyjął ofertę z Rybnika. Szybko jednak udało się uzupełnić nasz sztab szkoleniowy. Chcemy się rozwijać i chcemy być lepszy zespołem, także pod kątem szkoleniowym – tłumaczy Grzegorz Majewski.

Sosnowiczanki do nowego sezonu przygotowywać się będą na własnych obiektach. Zagłębianki przed startem ligi rozegrają sześć sparingów – UKS SMS Łódź (14 lipca w Łodzi), AZS UJ Kraków (18 lipca w Krakowie), Mitech Żywiec i Wanda Kraków (21 lipca w Sosnowcu), Partizan Bardejov (25 lipca w Sosnowcu) i TS ROW Rybnik (28 lipca w Sosnowcu).

Foto: Wojciech Rejdych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here