W niedzielę, 15 września w parku im. Jacka Kuronia w Kazimierzu Górniczym, w ramach „Miejskiego Grania”, odbędzie się Piknik Obywatelski, który będzie okazją, aby poznać projekty w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego.

Podczas niedzielnego pikniku autorzy projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego będą mieli okazję zaprezentować swoje pomysły i namówić sosnowiczan do głosowania. W tym roku złożono 129 propozycji projektów, z czego 110 zostało ocenionych pozytywnie, 3 projekty zostały wycofane przez autorów, 7 połączyło się a 11 nie zostało dopuszczonych pod głosowanie mieszkańców.

Wśród najciekawszych propozycji są m.in.: Rowerowo – rolkowo – tyrolkowa strefa aktywności przy ul. Lenartowicza, tężnia solankowa w Parku Sieleckim czy Park linowy wraz ze ścianką i trampolinami – Strefa aktywnego seniora – Tężnia solankowa w Parku im. Jacka Kuronia.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00. W programie, oprócz mniej lub bardziej zobowiązujących rozmów dotyczących projektów oraz przyszłości miasta, przewidziano ostatnią, w tym roku, odsłonę Miejskiego Grania. Gwiazdą wieczoru będzie Andrea Lattari. Jednak to nie jedyna przygotowana atrakcja, nie zabraknie gier i zabaw dla całych rodzin.

Idea imprez z cyklu Miejskie Granie zrodziła się w ubiegłym roku. W 2019 roku impreza muzyczna połączona z festynem rodzinnym odbywała się od maja w różnych częściach naszego miasta. Mieszkańcy bawili się na Dańdówce, Maczkach, Pogoni, w Milowicach oraz na Juliuszu.