Hokejowe Zagłębie podpisało kontrakt z nowym zawodnikiem. To 34-letni Vyacheslav Tryasunov, który przebywał na testach w Sosnowcu od końca lipca.

Vyacheslav Tryasunov, który w przebywał na testach w Sosnowcu od końca lipca, podpisał roczny kontrakt. – Takiego zawodnika potrzebujemy w linii defensywnej. Myślę, że swoim doświadczeniem wzmocni siłę naszej obrony. W sparingach pokazał się z dobrej strony i dlatego zdecydowaliśmy, że zostaje z nami – powiedział Marcin Kozłowski, trener Zagłębia Sosnowiec.

Tryasunov ma 34 lata i posiada obywatelstwo Kazachstanu oraz Rosji. Ma za sobą grę w KHL oraz reprezentacji Kazachstanu na Mistrzostwach Świata. W nadchodzącym sezonie zagra w koszulce z numerem 44.

Przypomnijmy, że jak dotąd do Zagłębia dołączyło siedmiu nowych zawodników. Są to: Matej Cunik (obrońca, PKH Gdańsk), Vyacheslav Tryasunov (obrońca, Kułagier Pietropawłowsk – Kazachstan), Daniił Oriechin (napastnik, KH Energa Toruń), Siemion Garszyn (napastnik, KH Energa Toruń), Robert Karczocha (napastnik, KH Energa Toruń), Dominik Nahunko (napastnik, JKH GKS Jastrzębie), Jakub Blanik (napastnik, JKH GKS Jastrzębie).

W nowym sezonie w barwach Zagłębia nie zagrają już m.in. Jakub Jaskólski (zakończył karierę), Denis Akimonto (GKS Tychy), Branislav Pavuk(powrót na Słowację), Vladimir Luka (Sheffield Steeldogs), Tomas Kana (Milton Keynes Lightnig) i Kamil Pędraś.

– W tym sezonie Zagłębie ma być drużyną, która ma namieszać w lidze. Wierzę w ten zespół i to, że w tym sezonie będzie lepiej. Mamy mocny skład, a za nami dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Wierzę, że od pierwszego meczu będzie to wyglądać coraz lepiej i w każdym spotkaniu będziemy walczyć o komplet punktów – podkreśla Dariusz Kisiel, dyrektor hokejowej sekcji Zagłębia.

Nowy sezon Polskiej Hokej Ligi startuje 15 września. Podopieczni Marcina Kozłowskiego rozpoczną zmagania w Nowym Targu z Podhalem. Dwa dni później (17 września) do Sosnowca przyjedzie JKH GKS Jastrzębie.