Policjanci z Będzina zatrzymali jednego z uczestników kursu prawa jazdy, od którego było czuć silną woń alkoholu. Mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Prowadząca zajęcia w jednym z ośrodków szkolenia kierowców zauważyła, że jeden z kursantów dziwnie się zachowuje, a jego stan budził jej wątpliwości. Policjanci szybko zjawiając się na miejscu, zauważyli w okolicy ośrodka szkolenia kierowców poruszającego się motorowerzystę, który jechał niezbyt pewnie.

Zatrzymali do kontroli kierującego, od którego było czuć silną woń alkoholową, w związku z czym poddano go badaniu, które wykazało blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, 56-letni mieszkaniec Sławkowa to uczestnik kursu prawa jazdy.

Własne metody umilenia sobie zajęć teoretycznych nie przełożyły się na praktykę i wcielenie zasad bezpieczeństwa w życie. Na swoje wymarzone prawo jazdy będzie musiał jeszcze trochę poczekać.

– Kierowcy w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara finansowa, nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych – informują policjanci. – Kierowco, piłeś – nie jedź! – apelują.