W jednym z mieszkań w centrum Sosnowca pijani rodzice opiekowali się 12-miesięcznym dzieckiem. O sprawie poinformowała pracownice MOPS.

Sosnowieccy policjanci interweniowali w jednym z mieszkań, w centrum miasta. Zostali tam wezwani po tym, jak pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ujawniły roczne dziecko pod opieką dwojga pijanych rodziców.

Pracownice MOPS chciały sprawdzić informację, która do nich wpłynęła. Wynikało z niej, że w jednym z mieszkań w centrum miasta może się znajdować 12-miesięczne niemowlę pod opieką dwojga rodziców, którzy nadużywają alkoholu.

Kiedy opiekunki dotarły na miejsce zastały dziecko, którym „opiekowała się” 39-letnia matka i 40-letni ojciec. Opiekunowie na widok pracownic MOPS stali się agresywni, dlatego kobiety wezwały na pomoc policjantów. Mundurowi szybko i stanowczo uspokoili dwoje awanturników.

Zarówno matka dziecka (u której podczas badania stwierdzono blisko 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), jak i ojciec malucha (blisko 1,6 promila) zostali przewiezieni do izby wytrzeźwień, a niemowlę trafiło pod opiekę specjalistycznej placówki.

O dalszym losie nieodpowiedzialnych rodziców zadecyduje prokurator, a sąd rodzinny, do którego trafi sprawa, oceni czy są oni zdolni do sprawowania dalszej opieki nas swoim dzieckiem.