Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 10 osobach zakażonych koronawirusem w województwie śląskim. Wśród nich są dwie osoby z Sosnowca.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek po południu o kolejnych 51 przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z czego 10 przypadków odnotowano w województwie śląskim. Pacjenci pochodzą m.in. z Sosnowca, Bytomia czy Gliwic.

– W dobrym stanie jest kobieta w średnim wieku, która, jak ustalił sanepid w Sosnowcu, zakaziła się w miejscu pracy. Również prawdopodobnie w pracy zakaził się mężczyzna w sile wieku, który w dobrym stanie zdrowia przebywa w domu. Sosnowieccy inspektorzy sanitarni ustalają dokładnie źródło epidemiologiczne – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik prasowy wojewody śląskiego.

Jak przekazała Alina Kucharzewska w dobrym stanie jest kobieta w sile wieku, mieszkająca na terenie podlegającym Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. W dobrym stanie jest starszy mężczyzna z powiatu mikołowskiego. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, mężczyzna prawdopodobnie zakaził się podczas pobytu w sanatorium poza województwem śląskim. Ustalanie źródła zakażenia trwa w przypadku kobiety w sile wieku z powiatu pszczyńskiego, która trafiła do szpitala w Częstochowie.

Podczas kwarantanny wystąpiły objawy zakażenia koronawirusem u mężczyzny w sile wieku z powiatu bielskiego. Zakażona jest także kobieta z jego najbliższego otoczenia. Jak ustaliły służby sanitarne mieszkańcy, którzy leczą się teraz w swoim domu, zakazili się najprawdopodobniej poza miejscem zamieszkania.

W ciężkim stanie do szpitala zakaźnego w Tychach trafiła kobieta w starszym wieku. – Po kontakcie z osobą zakażoną ze swojego otoczenia kobieta była pod nadzorem gliwickiego sanepidu. Podczas kwarantanny domowej wystąpiły wyraźne i niebezpieczne objawy zakażenia Covid-19 – mówi Alina Kucharzewska.

Na zwolnieniu chorobowym był mężczyzna w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, kiedy zaczęły mu dokuczać mocne objawy koronawirusa. Trwa ustalenie źródła zakażenia mężczyzny, który pracuje w sektorze usługowym. Natomiast, starszy mężczyzna, który wrócił dwa tygodnie temu z Francji przebywa w dobrym stanie w izolacji domowej, pod ścisłym nadzorem inspektorów sanitarnych w Gliwicach oraz jest w kontakcie z lekarzem zakaźnikiem.

Obecnie, w województwie śląskim hospitalizowanych jest 127 osób. 11 981 osób objętych jest kwarantanną, a 7 599 – nadzorem sanitarnym.

Skomentuj przez Facebook

24 KOMENTARZE

  • Rozczaruje cię zaraza nie odpuści. Te wszystkie ograniczenia tylko odwlekają to co nieuniknione. Prawda jest taka, że zarazimy się wszyscy, niektórzy nawet tego nie poczują, inni trochę pochorują, inni niestety mogą umrzeć. Zwykła grypa też potrafi zabić, a z epidemią grypy nikt nie wygrał.
   Gdy w USA, Włoszech, Hiszpanii wszystko zacznie wracać do normy, bo ludzie przechorują wirusa i nabędą odporność u nas dopiero rozhula się to na dobre.
   Szykujcie się na cały rok nie wychodzenia z domu.

  • Czy wiesz, że on może mieć rację?
   Ja to się nawet cieszę. Może dzięki temu nas ukochany prezydent Andrzej Duda straci miernych kontrkandydatów.
   No i może w sosnowieckim UM coś się zmieni.

 1. Pakiet antykryzysowy PO w czasie światowego kryzysu w 2008 r.:
  – podniesienie stawki VAT,
  – podniesienie wieku emerytalnego,
  – obniżka kwoty zasiłku pogrzebowego,
  – rada Komorowskiego żeby zmienić pracę i wziąć kredyt, lub ewentualnie wyjechać na zmywak do Anglii.

 2. Dwa partyjne przydupasy pisowskie zalewają całe forum pod każdym tematem…już kiedyś był tu inny idiota niejaki civis…ale niewykluczone , że to jeden z nich tylko zmienił nick…
  Zamiast zaśmiecać forum , pooglądajcie sobie ”jedynkę” , info i inne te wasze bzdety…

 3. Oni TAK właśnie wygrywają wybory.
  Robią coś, o czym wszyscy myślą: „nieee! tego nie zrobią”.
  A oni robią i co? I jest.

  Aprobata na obecność takich trolli jak Widzący (chorobliwa wytrwałość w komentarzach, pod każdym artykułem; sumienny pracownik ministerstwa szczujni) jest oddaniem IM wszystkiego.
  Tak wygrali wszystkie wybory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here