Paweł Silbert po raz kolejny będzie ubiegać się o fotel prezydenta Jaworzna. Jego głównym kontrkandydatem będzie Paweł Bańkowski z Platformy Obywatelskiej.

Paweł Silbert jest jednym z dłużej urzędujących prezydentów w kraju – w najbliższych wyborach będzie ubiegać się o piątą już kadencję. W 2014 roku uzyskał 45,58 proc głosów w pierwszej oraz 57,67 proc. w drugiej turze.

Prezydent Silbert wystartuje jako kandydat niezależny z listy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. – W nadchodzących wyborach samorządowych będę kandydował na urząd prezydenta Jaworzna. W wyborach na tę odpowiedzialną funkcję zawsze brałem udział jako kandydat niezależny. Tak samo będzie również w najbliższych – wystartuję z listy Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto. Każdy głos poparcia od osób prywatnych i organizacji jest dla mnie niezwykle motywujący. Wszystkim za to poparcie bardzo dziękuję – mówi Paweł Silbert. – Motywem przewodnim mojej pracy zawsze były zmiany, które okazały się tak dobre dla Jaworzna. Jestem przekonany, że jeszcze ciągle możemy dużo zmienić, poprawić, udoskonalić i usprawnić. Dalsze zmiany są możliwe i konieczne, by Jaworzno dalej się rozwijało. Chcę je nadal kreować i realizować jako prezydent naszego miasta – dodaje.

Startuje z poparciem Prawa i Sprawiedliwości

Paweł Silbert może liczyć na poparcie Prawa i Sprawiedliwości. To szansa na kontynuację bardzo udanej współpracy między koalicją Prawa i Sprawiedliwości i Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, która na czele z Pawłem Silbertem, od wielu lat konsekwentnie zmienia Jaworzno w jedno z najnowocześniejszych miast w Polsce – podkreśla Dariusz Starzycki, poseł PiS i były wiceprezydent Jaworzna.

Paweł Bańkowski - fot. Facebook/Paweł Bańkowski - Poseł na Sejm RP
Paweł Bańkowski – fot. Facebook/Paweł Bańkowski – Poseł na Sejm RP

Platforma Obywatelska stawia na Pawła Bańkowskiego

Głównym rywalem Pawła Silberta w walce o urząd prezydenta Jaworzna będzie poseł Platformy Obywatelskiej Paweł Bańkowski. – Jaworzno to moja mała ojczyzna, w której mieszkam od 49 lat i kocham ją jak Polskę. Od lat – wspólnie z licznym gronem lokalnych patriotów – pracuję intensywnie dla tego miasta, dla jego mieszkańców – mówi Paweł Bańkowski. – Mieszkańcy mówią dziś dość obecnemu prezydentowi i jego zapleczu. Miasto potrzebuje nowego impulsu, a nie dzielenia mieszkańców i arogancji władzy wspieranej przez lokalny PiS. Dlatego czas na zmiany, czas na nowe Jaworzno. Czas na szacunek, dialog i zrównoważony rozwój całego miasta – dodaje poseł PO.

Stabilne poparcie urzędującego prezydenta

Jak wynika z badania przeprowadzonego w lutym 2018 roku przez Instytut Badań Spraw Publicznych, sytuacja Pawła Silberta wydaje się być stabilna i to on ma największe szanse, by ponownie objąć urząd prezydenta Jaworzna. W sondażu może liczyć na poparcie 48,88 proc. mieszkańców. W badaniu tym nie uwzględniono jednak Pawła Bańkowskiego.

Kto ma większe szanse na zostanie prezydentem Jaworzna?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...