Policja rozpoczęła akcję „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Przez najbliższe dni policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem nie tylko kierowców, ale także pieszych oraz porządkiem i płynnością ruchu.

W najbliższych dniach wielu z nas skorzysta z możliwości dłuższego weekendowego wypoczynku. W związku z tym, na naszych drogach pojawi się także więcej patroli policji, która kontrolować będzie uczestników dróg.

Policjanci, nie tylko z drogówki wyruszą na nasze drogi i ulice, by dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu. Więcej patroli pojawi się przede wszystkim na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych.

Tradycyjnie nadmierna szybkość jazdy stanowi jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków. Dlatego mundurowi w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami i laserami kontrolować będą dozwoloną prędkość. Nie warto się więc śpieszyć – oprócz uszczuplenia portfela, ryzykujemy także własne i cudze życie.

To samo dotyczy pasów – nie zapinajmy ich tylko i wyłącznie dla uniknięcia mandatu, róbmy to świadomie dla poprawy własnego bezpieczeństwa. Policjanci w trakcie kontroli drogowych sprawdzać także będą stan trzeźwości kierowców. Ich uwaga zwrócona będzie tradycyjnie również na stan techniczny pojazdów oraz posiadane przez kierowców uprawnienia.

Akcja potrwa do niedzieli 3 czerwca. Policja przypomina też, że w czwartek, 31 maja w wielu miejscach będą występowały utrudnienia związane z procesjami kościelnymi.