Patryk Małecki został zawieszony w prawach zawodnika przez zarząd Zagłębia Sosnowiec. Powodem było „naruszenie nietykalności cielesnej jednego z członków sztabu szkoleniowego”. Zawodnik odpiera te zarzuty.

Patryk Małecki został zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec. Piłkarz po meczu ze Stomilem Olsztyn miał naruszyć nietykalność cielesną i kierować groźby karalne wobec członka sztabu szkoleniowego. Jak nieoficjalnie wiadomo, Małecki wdał się w konflikt z Łukaszem Matusiakiem. Za swoim asystentem stanął w obronie trener Kazimierz Moskal.

– Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec Patryka Małeckiego, a także zawieszenie go w prawach zawodnika klubu – przekazał Jerzy Mucha, rzecznik prasowy Zagłębia Sosnowiec.

Patryk Małecki wydał oświadczenie

Do sprawy odniósł się sam piłkarz, który wydał oświadczenie. – W związku z oświadczeniem klubu Zagłębie Sosnowiec informuję, iż po meczu ze Stomilem Olsztyn rzeczywiście doszło do konfliktu pomiędzy mną a Łukaszem Matusiakiem, członkiem sztabu szkoleniowego. Stanowczo zaprzeczam, iż kierowałem groźby karalne lub naruszyłem nietykalność cielesną Łukasza Matusiaka. Zdarzenia miało charakter obustronny i zaczęło się od agresji słownej skierowanej w moją stronę przez Łukasza Matusiaka. Jest mi przykro z powodu tego zajścia i jestem gotów ponieść jego konsekwencje. Jednak podkreślam po raz kolejny, że to nie ja zainicjowałem ten konflikt. Nie otrzymałem od klubu żadnego pisma dotyczącego wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec mnie – napisał Patryk Małecki.

Patryk Małecki w tym sezonie był podstawowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Rozegrał 20 spotkań i zdobył dwie bramki. Przez większość kariery 32-latek występował w Wiśle Kraków. Reprezentował również barwy m.in. Pogoni Szczecin.