Pod koniec marca rozpoczęły się prace remontowe budynku trybuny głównej stadionu im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi.

Budynek stadionu im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi od lat prosił się o gruntowny remont. Brak ogrzewania, nieszczelne okna i drzwi powodowały, że przez wiele miesięcy w roku nikt z tego obiektu nie mógł korzystać.

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi doczeka się remontu – fot. UM Czeladź

– Teraz wszystko się zmieni, budynek będzie służył sportowcom oraz stowarzyszeniom sportowym naszego miasta przez cały rok. Remont trybuny podzielony jest na dwa etapy, oba zrealizowane będą w tym roku. Pierwszy etap dzięki dofinansowaniu unijnemu to termomodernizacja budynku, czyli docieplenie ścian, wymiana okien i stolarki drzwiowej oraz systemu ogrzewania, którego de facto tam nie było. Drugi etap, finansowany wyłącznie środkami miasta, to remont wnętrza budynku, wymiana instalacji elektrycznych, kanalizacyjnych i wodnych oraz inne prace modernizacyjne – przekazał Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi doczeka się remontu – fot. UM Czeladź

Nowoczesny stadion z fotowoltaiką na dachu

Odpowiedni standard prezentowały będą także wyremontowane szatnie dla zawodników, których ilość zostanie podwojona. Odnowiony i wzmocniony zostanie także dach trybuny, na którym pojawią się ogniwa fotowoltaiczne, które znacząco obniżą koszty zużycia energii całego stadionu. Powstaną także nowe toalety dla kibiców i zaplecze gospodarcze obsługi stadionu.

Stadion im. Józefa Pawełczyka w Czeladzi doczeka się remontu – fot. UM Czeladź

Ale to nie koniec tegorocznych prac remontowych na stadionie. Dyrekcja MOSiR-u już się przygotowuje do ogłoszenia przetargu, na drugi etap remontu stadionu, w ramach którego po stronie zachodniej stadionu powstaną cztery sektory betowych trybun z krzesełkami dla kibiców na 550 miejsc. Powstanie też całe wyposażenie dla stadionu lekkoatletycznego na czele z nowoczesną bieżnią. Środki na drugi etap remontu stadionu zabezpieczone są w budżecie miasta – dodaje burmistrz Czeladzi.

Przypomnijmy, że tuż obok stadionu znajduje się hala sportowa, która od kilku miesięcy również zmienia swój wygląd.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jakub Kużdżał: Chciałbym zmienić postrzeganie pracowników MOSiR-u