W najbliższym czasie nie wybierzemy się do teatru, ale teatr może zawitać w naszych domach. Sosnowiecka scena kontynuuje swoją działalność online i zaprasza w kwietniu na spektakle oraz działania dodatkowe.

Z powodu szalejącej w naszym kraju trzeciej fali koronawirusa rząd wprowadził kolejne obostrzenia i wszystkie instytucje kultury ponownie zostały zamknięte. Teatr Zagłębia wciąż działa, ale online.

– Opracowując repertuar i plan działań edukacyjnych na kwiecień, wzięliśmy pod uwagę przygotowania uczniów do matur i egzaminu ósmoklasisty – mówi Filip Jałowiecki z działu programowego Teatru Zagłębia.

„Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

W ramach tych przygotowań na platformie VOD Teatru Zagłębia zobaczymy takie spektakle jak: „Ania z Zielonego Wzgórza” w reż. Jana Szurmieja, „Ślub” w reż. Radosława Rychcika, „Tango” w reż. Bogdana Cioska, „Nowa Księga Dżungli” w reż. Iwo Vedrala i „Tartuffe” w reż. Rudolfa Zioły.

– Zaplanowaliśmy również warsztaty do każdego spektaklu. Można je potraktować jako dobre uzupełnienie przygotowań do matury. Przedstawienia potraktujemy jako teksty kultury, możliwe do wykorzystania podczas egzaminu, w różnych kontekstach. Warsztaty są przeznaczone dla całych klas i odbywają się na Zoomie. Można się na nie umówić, pisząc wiadomość na adres edukacja@teatrzaglebia.pl – mówi Agata Kędzia, pedagożka teatru.

Warsztaty aktorskie w Teatrze Zagłębia – fot. Maciej Stobierski

Kwiecień w Teatrze Zagłębia:

Ania z Zielonego Wzgórza – 2, 3 kwietnia
Tango – 6, 7 oraz 29, 30 kwietnia
Tango – warsztaty dla uczniów – 6, 7 i 8 kwietnia
Tartuffe – 13, 14 kwietnia
Tartuffe – warsztaty dla uczniów – 13, 14 i 15 kwietnia
Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza – 17, 18 kwietnia
Nowa Księga Dżungli – 19, 20 kwietnia
Ślub – 23, 24 kwietnia
Ślub – warsztaty dla uczniów – 26, 27 i 28 kwietnia