Patryk Małecki został w czwartek zdyskwalifikowany na dwa miesiące przez Komisję Dyscyplinarną PZPN. Piłkarz Zagłębia Sosnowiec musi też zapłacić 10 tys. zł kary.

Patryk Małecki został zdyskwalifikowany na dwa miesiące, a także dostał karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych. Taka decyzja zapadła w czwartek, 13 maja, na posiedzeniu komisji dyscyplinarnej PZPN-u.

Powodem decyzji komisji było zachowanie Małeckiego po marcowym meczu Zagłębia ze Stomilem Olsztyn. Według sosnowieckiego klubu piłkarz miał wtedy naruszyć nietykalność cielesną i obrazić Łukasza Matusiaka, jednego z trenerów. Zarząd Zagłębia zawiesił swojego zawodnika i wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne.

Patryk Małecki piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu
Patryk Małecki piłkarzem Zagłębia Sosnowiec – fot. zaglebie.eu

Patryk Małecki ukarany przez PZPN

Minęło kilka tygodni, a konflikt między władzami klubu a piłkarzem przedłuża się. Małecki nie rozwiązał kontraktu z Zagłębiem i oczekuje na to, że decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej nastąpi to z winy klubu. Zdaniem 32-latka spięcie po meczu zakończyło się na wyzwiskach i nie doszło do naruszenia nietykalności cielesnej Łukasza Matusiaka.

Sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna PZPN. Czy ta decyzja zadowala władze klubu? – Najważniejsze, że została uznana wina zawodnika, a za nią poszła kara. Jej długość i wysokość nałożonej grzywny mogą być kwestią dyskusyjną, ale w tym momencie nie jest to najistotniejsze. Najważniejsze, że środowisko piłkarskie może wierzyć, że organy PZPN działają i zabezpieczają całą organizację przed patologicznymi zachowaniami i niszczeniem hasła „fair play” – komentuje Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

Przypomnijmy. Zagłębie broni się przed spadkiem do II ligi. Zajmuje obecnie przedostatnie miejsce i ma tylko trzy punkty przewagi nad ostatnim GKS-em Bełchatów. W sobotę, 15 maja, sosnowiczanie zagrają z Chrobrym w Głogowie (godz. 17.00).

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Patryk Małecki zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec. Mamy oświadczenie zawodnika