Pielgrzymka maturzystów diecezji sosnowieckiej na Jasną Górę została odwołana. Decyzja została podjęta w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Z powodu rosnącego zagrożenia epidemią koronawirusa instytucje kościelne w Polsce wystosowały odpowiednie zalecenia i podjęły decyzje dotyczące działań prewencyjnych. Z tego powodu odwoływane są wydarzenia gromadzące znaczną liczbę wiernych.

Diecezja sosnowiecka zdecydowała o odwołaniu dorocznej pielgrzymki maturzystów na Jasną Górę. Tegoroczny wyjazd zaplanowany był na 19 marca. – W związku z obecnie panującą sytuacją i rozszerzającą się epidemią koronawirusa informuję, że nie odbędzie się diecezjalna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę, która planowana była na 19 marca 2020 r. Zachęcam jednak katechizujących, by w miarę możliwości, w stosownym czasie i kierując się rozsądkiem, organizowali indywidualne wyjazdy grup maturzystów na Jasną Górę – informuje ks. Michał Borda, dyrektory Wydziału Katechetycznego Kurii.

Jednocześnie katecheci, na życzenie maturzystów, mogą zorganizować pielgrzymki w różnych terminach i w małych grupach szkolnych. Modlitwy i nabożeństwa odbywać się będą w intencji tegorocznych egzaminów dojrzałości, ale także w intencji wszystkich dotkniętych epidemią koronawirusa.

Odwołana została nie tylko pielgrzymka, ale też wyjazd do Rzymu z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.