W piątek, 15 października zostanie otwarty odcinek ulicy Ostrogórskiej od skrzyżowania z ul. Zegadłowicza do ronda Zagłębia Dąbrowskiego w Sosnowcu.

Jak podkreśla sosnowiecki magistrat to duże ułatwienie dla kierowców którzy podróżują do Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego przy ulicy Zegadłowicza. – Otwarcie dla ruchu tego fragmentu ulicy Ostrogórskiej zmniejszy także ruch na ulicy Kościelnej – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Na drodze jest już ułożona pierwsza warstwa asfaltu. – Prosimy jednak o ostrożną jazdę. Szczególną uwagę trzeba zachować na ul. Zegadłowicza w miejscu, gdzie Tauron Ciepło usuwa awarię sieci ciepłowniczej – dodaje Rafał Łysy.

remont drogi
Wyremontowana ulica Ostrogórska – fot. UM Sosnowiec

Przebudowa ulicy Ostrogórskiej w Sosnowcu

To trzeci, ostatni etap przebudowy mającej ponad 1,6 km długości ulicy Ostrogórskiej, który jest prowadzony na odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego. Oprócz nowej jezdni zostaną wybudowane chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych.

Ponadto, na przejściu dla pieszych obok przedszkola na skrzyżowaniu ul Ostrogórskiej i Zegadłowicza zostanie zainstalowana sygnalizacja świetlna. Prace obejmują również budowę nowej sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury.

Wcześniejsze etapy przebudowy tej ulicy obejmowały wykonanie ronda u zbiegu ul. Ostrogórskiej i Jagiellońskiej wraz z całą infrastrukturą oraz fragment ulicy do granicy z Mysłowicami.