Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku do którego doszło w Rogoźniku. Na skutek przekroczenia prędkości i dachowania pojazdu śmierć poniósł pasażer. Kierowca, który był sprawcą wypadku zbiegł. Po kilku godzinach poszukiwań został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło na ulicy Węgroda w Rogoźniku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji w wyniku nadmiernej prędkości samochód marki Seat wypadł z drogi, uderzył w barierę energochłonną i dachował. Pasażer pojazdu, 38-letni obywatel Gruzji, zmarł na miejscu.

dachowanie pojazdu
Śmiertelny wypadek – fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie

Kierowca, 44-letni obywatel Gruzji, uciekł z miejsca zdarzenia przed przybyciem mundurowych. Na miejscu pojawił się pies policyjny wraz z przewodnikiem. Po kilku godzinach poszukiwań sprawca zdarzenia został zatrzymany. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu. Policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Tragiczna noc na drogach powiatu będzińskiego

Kilka godzin później, około godziny 5:18 na ulicy Pokoju w Będzinie, w odległości 100 metrów od oznakowanego przejścia dla pieszych kierujący audi 25-latek potrącił 70-letnią mieszkankę Będzina.

Prowadzona przez około godzinę akcja reanimacyjna niestety nie doprowadziła do przywrócenia funkcji życiowych kobiecie. W wyniku licznych obrażeń osoba poszkodowana poniosła śmierć na miejscu.

potrącenie
Śmiertelny wypadek – fot. KPP w Będzinie

Na miejscu tych zdarzeń pracowali policjanci będzińskiej drogówki pod nadzorem prokuratora. Śledczy wyjaśniają okoliczności tych tragicznych wypadków. – Apelujemy o ostrożność na drodze, przestrzeganie przepisów oraz o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Poprzez wzajemny, szacunek zadbajmy o bezpieczeństwo każdego uczestnika ruchu drogowego – mówią będzińscy policjanci.