Zakończył się kompleksowy remont oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Koszt inwestycji to 1,4 mln złotych.

Nowa, czterostanowiskowa sala intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem pacjenta, izolatka z węzłem sanitarnym, wyremontowane pokoje pacjentów i zaplecze diagnostyczne – tak prezentuje się oddział chirurgii ogólnej po remoncie. Wszystkie sale wyposażono w nowe łóżka i materace, zakupiono także sprzęt medyczny m.in. fotel do pobierania krwi, aparat EKG, pompy infuzyjne, kardiomonitory, mobilny ssak elektryczny i myjkę dezynfektor. Całość kosztowała 1,4 mln zł.

Modernizacja została przeprowadzona w ramach realizowanego projektu” Poprawa jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez modernizację i doposażenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020”.

Na oddziale wykonywane są zabiegi w zakresie chirurgii ogólnej i onkologicznej, także metodą laparoskopową. Dzięki zatrudnieniu specjalisty z zakresu chirurgii małoinwazyjnej obok standardowych zabiegów, takich jak operacja laparoskopowa pęcherzyka żółciowego czy wyrostka robaczkowego, obecnie w Zawierciu operuje się także m.in. guzy wątroby, trzustki, jelita grubego czy refluks żołądkowo-przełykowy.

Nowy sprzęt dla szpitala

A to nie koniec zmian w Szpitalu Powiatowym w Zawierciu. Miasto zakupiło m.in. 5 specjalistycznych wózków do przewożenia pacjentów (razem z materacami) oraz aparat EKG z wózkiem. Koszt sprzętu to około 80 tys. zł

– W tym trudnym czasie musimy mocno dbać o zdrowie mieszkańców. Dlatego też, po rozmowach ze starostą zawierciańskim Gabrielem Dorsem i dyrektorem Szpitala Powiatowego w Zawierciu Piotrem Zachariasiewiczem, ustaliliśmy jakie są potrzeby naszej lecznicy – podkreśla Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.